بازتاب نیوز

به هفت ماه انتظار کابلیان برای شناختن وکیلان شان پایان داده شد

٢٥ ثور ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

سرانجام بعد از ماه ها انتظار و حاشیه ها و جنجال های بی شمار، درگیری ها و زد و بندها، فهرست نهایی مجلس نماینده گان ولایت کابل نشر شد.

کمیسیون مستقل انتخابات سرانجام بعد از هفت ماه انتظار و تعویق ها و تعلیق های طولانی فهرست نهایی نامزدان راه یافته به دور هفدهم پارلمان را نشر کرد.

در اعلامیه مطبوعاتی‌ای سایت کمیسیون مستقل انتخابات نشر کرده است ۳۳ تن ۲۴ مرد و ۹ زن از میان ۸۰۴ نامزد به مجلس راه یافتند.

در این فهرست اجمل رحمانی با داشتن ۱۱۱۵۸ رای بیشترین در صدر قرار دارد و پروین درانی با ۱۱۴۹ رای کمترین رای به مجلس راه یافتند.

انتخابات پارلمانی سال ۹۷ افغانستان را شاید بتوان طنزآمیز ترین انتخابات جهان نامید که به سوژه طنز و تمسخر مردم در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری شده بود. در قدم نخست ولایت غزنی را از میان دیگر ولایات خط زدند و هیچ انتخاباتی در این ولایت برگزار نشد و همین اکنون پارلمان کارش را بدون ۹ نماینده ولایت غزنی شروع کرده است.

بعدا نتایج ۳۱ ولایت در ۲۸ و ۲۹ میزان ۱۳۹۷ نشر شد ولی کابل و قندهار مستثنی بودند که نتایج کندهار به تاریخ ۵ عقرب نشر شد.

نتایج کابل در حالی نشر می شود که دو روز قبل صدها تن از نامزدان ناکام و هواداران شان در مقابل دروازه کمیسیون انتخابات تجمع کرده و خواستار مسدود کردن این کمیسیون بودند که با درگیری و جدال مردم هودخیل پایان یافت و پیش از آن نیز نامزدان راه نیافته در دروازه پارلمان تجمع و اعتراض کرده بودند.

در فهرست تازه نشر شده که نهایی نیز است چیز غیر قابل پیش بینی‌ای به نظر نمی رسد و همان فهرست نتایج ابتدایی است تنها دو تن که در فهرست ابتدایی راه یافته بودند در نتایج نهایی حذف شده اند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/62782

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading