بازتاب نیوز

غنی: دور هفدهم مجلس باید قانون انتخابات را تعدیل کند

٢٥ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: محمد دین آغرخیل

رییس جمهور غنی می گوید که، با تکمیل شدن نصاب مجلس نماینده گان، اکنون نیاز است تا قانون انتخابات افغانستان تعدیل شود. آقای غنی که در مراسم معرفی نماینده های کابل در مجلس نماینده گان کشور اعلام کرد که با معرفی وکلای کابل و پکتیا اکنون، قانون انتخابات که بر بنیاد فرمانی تعدیل شده بود باید از سوی دور هفدهم مجلس نماینده گان بررسی و در صورت نیاز تعدیل گردد. رییس جمهوری کشور می گوید که تا اکنون دست کم 400 قانون و مقرره تصویب و توشیح شده است، اما تهداب های حقوقی نیاز به توسعه و پیشرفت دارد.

رییس جمهور غنی همچنان می افزاید که خلای به میان آمده در معرفی پارلمان سبب شده تا کار قانونگذاری بتی تر شود، وی همچنان تأکید می ورزد که برای توسعه ی و ترقی افغانستان باید کار قانونگذاری سرعت یابد. رییس جمهوری کشور از وزارت دولت در امور پارلمانی میخواهد که خلاهای به میان آمده در قانون گذاری را با تکمیل نصاب پارلمان پُر کنند و برای تأمین شفافیت در انتخابات باید توجه پارلمان بر تجدید قانون انتخابات بیشتر باشد.

رییس جمهوری کشور همچنان تأکید می ورزد که حکومت مصمم به برگزاری انتخابات غزنی، انتخابات شورای ولایت، شورای ولسوالی و انتخابات ریاست جمهوری به گونه ی همزمان است و نیاز است تا مردم به گونه ی عادلانه و بر بنیاد رأی خود در پارلمان دور هفدهم پارلمان کشور سهم داشته باشند.

The post غنی: دور هفدهم مجلس باید قانون انتخابات را تعدیل کند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/ghani-the-17th-round-of-the-parliament-should-modify-the-electoral-law/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading