بازتاب نیوز

دبیر کُل ناتو و نخست وزیر بریتانیا روند گفت و گوهای صلح افغانستان را مورد بازنگری قرار دادند

٢٥ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: شیرشاه نوابی

دبیر کُل ناتو دیروز سه شنبه در داون تون استریت 10 در شهر لندن با تریزا می، نخست وزیر بریتانیا دیدار کرد و آماده گی ها برای برگزاری نشست رهبران ناتو که در لندن برگزار خواهد شد را به بازنگری گرفت. قرار است این نشست در ماه دسمبر در شهر لندن برگزار گردد، و این فرصت خوبی برای سران ناتو پنداشته می شود تا تلاش ها و همچنان چگونه گی رو یا رویی با چالش های پیشروی این پیمان را به بازنگری و بحث بگیرند. دبیر کُل ناتو ونخست وزیر بریتانیا همچنان در مورد وضعیت امنیتی کنونی مشمول نگرانی های ناتو از سرپیچی های ناتو از پیمان استفاده از موشک های هسته یی میان برد را مورد بحث قرار داده و بار دیگر بر دوام این همکاری ها تأکید کردند.

ینز ستولتنبرگ دبیر کُل ناتو از تمامی همکاری های ناتو در چهارچوب مأموریت ناتو و آرایش نیرو به ویژه در منطقه بالتیک، کوزوو، افغانستان و عراق سپاسگذاری کرد. آقای ستولتنبرگ همچنان از تلاش های بریتانیا که سبب تقویت ناتو شده ستایش کرد، به گونه مثال افزایش هزینه های 2 در صدی بریتانیا در عرصه امنیتی و دفاعی و همچنا بُلند بردن ظرفیت نظامی ناتو را ستودنی دانست. در این دیدار، دبیر کُل ناتو و نخست وزیر بریتانیا همچنان ابعاد گفت و گوهای صلح افغانستان را مورد بازنگری و تبادل نظر قرار داده و در مورد اهمیت آموزش و همکاری های ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان به منظور مبارزه با هراس افگنی تعهد سپردند.

 

The post دبیر کُل ناتو و نخست وزیر بریتانیا روند گفت و گوهای صلح افغانستان را مورد بازنگری قرار دادند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/nato-secretary-general-and-uk-pm-discussed-peace-talks/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading