بازتاب نیوز

متهم شدن والی ننگرهار به همکاری با داعش در شرق افغانستان

٢٥ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

اعضای شورای ولایتی ننگرهار مدعی شده اند که والی ننگرهار تلاش دارد تا داعش را به حیث یک پروژه، به ولسوالی های شیرزاد و خوگیانی این ولایت که نسبتاً امن است منتقل سازد. احمد علی حضرت، رییس شورای ولایتی ننگرهار در گفت و گو با رسانه ها اعلام کرده است که اکنون والی ننگرهار میخواهد جنگجویان داعش را به این دو ولسوالی منتقل سازد. وی می افزاید: «داعش پروژه ی حکومت است و والی ننگرهار میخواهد این پروژه را  در ننگرهار تطبیق کند، از همین رو نا امنی ها در ننگرهار افزایش یافته است.» این مقام شورای ولایتی ننگرهار همچنان افزوده است: «از این رو والی طالبان و داعش را مسؤول نا امنی های ولایت ننگرهار نمی داند، بلکه با کتمان این حقیقت باورمند است که گروه های مافیایی مسؤول نا امنی این ولایت هستند.»

اما سخنگوی والی ننگرهار این گفته ها را بی بنیاد دانسته و تأکید می ورزد که چنین اظهارات و چلنج دادن ها سبب هدر رفتن فُرصت مقام ولایت می گردد. عطا الله خوگیانی می گوید: «مقام ولایت هرگز نمی خواهد وقت برنامه های بازسازی و توسعه یی ننگرهار را در گفت و گوی بی مورد با اعضای شورای ولایتی، هدر نمی دهد. آن گونه که ادعا شده والی از داعش و طالبان پشتیبانی می کند، برعکس باید بگویم که مقام ولایت در زمین گیر کردن داعش و طالبان نقش بنیادی داشته و عملن این گروه را با مقام های نظامی ننگرهار توانسته تا حد زیاد سرکوب سازد.»

پیش از این والی ننگرهار رییس و برخی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار را به فساد اداری متهم کرده و افزوده بود که احمد علی حضرت رییس شورای ولایتی ننگرهار و اجمل عمر عضو شورای ولایتی ننگرهار مصروف قاچاق و همچنان عامل افزایش نا امنی ها در ننگرهار هستند. اما اعضای شورای ولایتی ننگرهار نا امنی ها در این ولایت را به دوش حکومت مرکزی انداخته و حکومت را در تأمین امنیت این ولایت ناتوان میداند.

The post متهم شدن والی ننگرهار به همکاری با داعش در شرق افغانستان appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/the-accusation-of-nangarhar-governor-to-cooperation-with-isil-in-eastern-afghanistan/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading