بازتاب نیوز

یک نقاشی به قیمت نزدیک به ۱۱۱ میلیون دالر فروخته شد

٢٥ ثور ١٣٩٨ دويچه وله

یک نقاشی کلود مونه از سلسله «خرمن علف» در مزایده‌خانه «ساتبیز» در نیویارک به قیمت ریکارد ۱۱۰.۷ میلیون دالر (۹۸ میلیون یورو) به فروش رفت.

این مزایده‌خانه گفته است که این قیمت برای نقاشی‌های کلود مونه یک ریکارد بی‌سابقه است. این هنرمند بیشتر به خاطر نقاشی منظره‌ها شهرت دارد. این نخستین نقاشی سبک امپرسیونیسم است که قیمت آن از مرز ۱۰۰ میلیون دالر عبور می‌کند.

پیش از این که این نقاشی تحت نام (Meules) به این قیمت بی‌سابقه فروخته شود، هفت متقاضی برای هفت دقیقه روی آن چانه‌زنی کردند.

این نقاشی با رنگ روغنی روی پارچه کتانی در سال ۱۹۸۰ تکمیل شد و یکی از چهار تابلو از مجموعه «خرمن علف» است که در قرن حاضر به مزایده گذاشته شده است.

در سلسله نقاشی‌های «خرمن علف» توده‌های حاصلات گندم در ژیورنی، قریه مجاور کلود مونه، در منطقه نرماندی فرانسه به تصویر کشیده شده است. این آثار او به خصوص به دلیل استفاده از نور بر سوژه‌ها و همچنین تاثیری که بر جنبش امپرسیونیست داشته، مورد توجه قرار دارند.

فروشنده این اثر آن را به ۲.۵۳ میلیون دالر خریده بود.

مزایده‌خانه مذکور گفته است که این نقاشی توسط یک خانواده در شیکاگو در دهه ۱۹۸۰ به صورت مستقیم از فروشنده آثار کلود مونه خریداری شده بود و در نزد این خانواده نگهداری می‌شد تا این که این فروشنده، آن را در سال ۱۹۸۶ به قیمت ۲.۵۳ میلیون دالر خریداری کرد.

در مورد کسی که این اثر را خریداری کرده است، هیچ معلوماتی داده نشده است.

af/pa (AP, dpa, Reuters)

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان گرانقیمت ترین تابلوی نقاشی جهان

  در ماه نومبر سال ۲۰۱۷ یک فرد ناشناس در حراجی کریستی برای تابلوی نقاشی «سالواتور موندی» ۴۵۰ میلیون دالر پرداخت. این تنها اثر هنری لئوناردو داوینچی، نقاش ایتالیایی است که به مالکیت یک فرد درآمده است. گمان می رود که این تابلوی نقاشی حدود سال ۱۵۰۰ خلق شده باشد. در سال ۱۹۵۸ این تابلوی نقاشی که تصور می شد، اصل نیست، به قیمت ۶۰ دالر فروخته شد. هنوز هم در مورد اصل بودن این تابلو تردید وجود دارد.

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان پیکاسو جایگاه نخست را از دست داد

  قبل از فروش «سالواتور موندی»، تابلوی نقاشی پابلو پیکاسو به نام «زنان الجزایری» تمام رکوردهای کنونی را شکسته بود. این تابلو به تاریخ ۱۱ ماه می سال ۲۰۱۵، در خانه حراجی کریستی به قیمت بیش از ۱۷۹ میلیون دالر (برابر با ۱۶۰ میلیون یورو) فروخته شد. به این ترتیب پیکاسو در مجموع پنج بار در لیست ده تابلوی نقاشی با بالاترین قیمتی است که در حراجی به دست آمده است.

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان جایگاه سوم: امادئو مودیلیانی

  تابلوی نقاشی «برهنه خوابیده» از نقاش، طراح و مجسه ساز ایتالیایی در سال ۱۹۱۷ جنجال آفرین شد. به تاریخ ۹نومبر سال ۲۰۱۵ این تابلو در حراجی کریستی در نیویارک به قیمت ۱۷۰،۴ میلیون دالر فروخته شد. لیو ییکیان، تاجر چینی خریدار این تابلو بود.

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان ۱۱۹،۹ میلیون برای تابلویی از ادوارد مونش

  در ماه می سال ۲۰۱۲ تابلوی «فریاد» از ادوارد مونش طی یک حراجی به قیمت ۱۱۹،۹ میلیون دالر فروخته شد. کارل ارنولد، صاحب خانه حراجی ارنولد در فرانکفورت گفت: «صرف نظر از علاقه شخصی خریداران به آثار هنری، مساله ثبات مالی نیز مطرح است. خریداران حتی امیدوارند که ارزش این آثار افزایش یابد».

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان «دختر جوان با سبد گل» از پابلو پیکاسو

  تابلوی نقاشی «دختر جوان با سبد گل» از پابلو پیکاسو در لیست ده نقاشی گران قیمت حراج شده در جهان درج شد. این تابلو در ماه می سال ۲۰۱۸ به قیمت ۱۱۵ میلیون دالر در حراجی کریستی در نیویارک فروخته شد. حراجی مجموعه خصوصی دیوید راکفلر، میلیاردر امریکایی، رکوردهای جهانی کنونی را شکست: در مجموع ۶۴۸،۴ میلیون دالر از این حراجی به دست آمد.

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان ۱۰۶،۵ میلیون دالر برای یک خانم برهنه

  پابلو پیکاسو این تابلوی نقاشی به نام «هنر برهنه با برگ های سبز و پیکره» را در سال ۱۹۳۲ در عرض یک روز رسم کرد. اگر او هنوز زنده بود، برای این تصویر که رسم آن فقط یک روز به طول انجامید، مبلغ هنگفتی به دست می آورد. در سال ۲۰۱۰ یک عرضه کننده تلفونی ۱۰۶،۵ میلیون دالر برای این تابلو پرداخت. در این اثر هنری معشوقه پیکاسو دیده می شود.

 • با ارزش ترین آثار هنری در جهان گران قیمت ترین مجسمه

  یکی از آثار البرتو جاکومتی، مجسمه ساز سویسی در حراجی کریستی در ماه می سال ۲۰۱۸ در نیویارک رکورد شکست: این مجسمه به نام «مردی که اشاره می کند» به قیمت ۱۴۱،۳ میلیون دالر فروخته شد. اگر تابلوهای نقاشی و مجسمه ها را در یک رده قرار دهیم، اثر هنری جاکومتی در جایگاه چهارم قرار می گیرد.


 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%DB%B1%DB%B1%DB%B1-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF/a-48747042?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading