بازتاب نیوز

درگیری میان پولیس و باشنده‌گان پنجصد فامیلی جان یک تن را گرفت

٢٥ ثور ١٣٩٨ طلوع نیوز

در درگیری میان نیروهای پولیس و شماری از باشنده‌گان منطقه پنجصد فامیلی شهر کابل،  یک تن کشته شد و پنج تن دیگر زخم برداشته‌اند.

باشنده‌گان این بخش پایتخت ادعا دارند که نیروهای پولیس  شماری از افراد را در این منطقه به علت‌های ناروشنی بازداشت می‌کردند، اما با مخالفت مردم روبه رو شدند.

عبدالحفیظ، باشنده محل، گفت: «چند نفر را آوردند پایین کردند همین‌جا. یکی از این‌ها از موتورسایکل پایین شد. سه موتورسایکل پیش بود، نفر چهارم که پایین شد، همی‌طور آب پاشی کرد سر مردم. همین‌جا چهار نفر افتاد و دو نفر هم در بالا افگار شده‌اند.»

ربیع الله، برادر مقتول، گفت: «تمام محصلین خورد و کلان و دکانداران شاهد عینی بودند. همرای ما آمدند تا به این‌جا که برویم بچه‌ها را ایلا کنیم. وقتی که این‌جا آمدیم، پولیس گفت بروید بروید، مردم نرفت در روی شان فیر کرد.»

شماری از باشنده‌گان محل می‌گویند که واحدی از نیروهای ویژه پولیس به این منطقه آمده بودند تا جوانانی را به دلیل ناروشنی بازداشت کنند.

سمیع، برادر مقتول، گفت: «مرا که گرفتند برادرم از پشتم آمد و تا آن‌جا از پشت شان رفتیم که مرا ایلا داد و یک دفعه در روی آن‌ها فیر کرد.»

در همین حال، شمار دیگری از باشنده‌گان منطقه پنجصد فامیلی از افزایش جرم‌های جنایی در این بخش شهر کابل شکایت دارند.

احمد ضیا، باشنده محل، گفت: «باور به خدا بکنید که بعد از هفت بجه شما نمی‌توانید که از راه پنجصد فامیلی تا که یک نفر دو نفر همراه نداشته باشید، بروید.»

فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که پولیس به دنبال مجرمان فراری بود که این درگیری رخ داد.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل، گفت: «مجرمان فراری بودند که از چک پاینت پولیس فرار کردند. اما وقتی که گزمه یک تن این‌ها را بازداشت می‌کند، به پوسته تسلیم می‌کند و پوسته قصد انتقال او را به حوزه می‌داشته باشه که در این وقت آن‌هایی که فرار کردند زمینه یک تشنج و تظاهرات فراهم می‌کنند با جمع از همفکرای خود و دوباره پس بر می‌گردند و مردم را هم احساساتی می‌سازند و وقتی بالای پوسته حمله می‌کنند همچو موضوعی اتفاق می‌افتد.»

باشنده‌گان منطقه پنجصد فامیلی هشدار می‌دهند که اگر عاملان این رویداد بازداشت و مجازات نشوند، آنان دست به اعتراضات گسترده خواهند زد.

لینک اصلی: https://www.tolonews.com/fa/afghanistan/%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B5%D8%AF-%D9%81%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading