بازتاب نیوز

محب: در روند صلح به نگرانی کشورهای منطقه توجه می شود

٢٥ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فولاد آهنگران

«حمدالله محب» مشاور شورای امنیت ملی کشور با «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در کابل دیدار کرد. بر بنیاد خبرنامه ی دفتر شورای امنیت ملی در این دیدار آقای محب و سفیر روسیه در کابل پیرامون نشست مشاوران امنیت ملی که قرار است در شهر اوفا برگزار شود تبادل نظر کرده اند.

آقای محب گفته است: «در روند صلح اجماع منطقه یی باید ایجاد شود ودر این روند نگرانی تمامی کشورهای منطقه در نظر گرفته می شود. برای رفع این نگرانی ها حکومت افغانستان پیشنهاد های واضح خود را با جامعه جهانی شریک خواهد ساخت.» در همین حال الکساندر مانتیتسکی گفته است: «روابط دیپلوماتیک روسیه و افغانستان عمق و پیشینه صد ساله دارد و ما برای اجماع منطقه یی صلح از هر گونه تلاش پشتیبانی خواهیم کرد.»

این گفته ها در حالی برگزار می شود که سفیر روسیه در گفت و گو با پاسبانان تأکید ورزیده بود، که تنها گزینه برای تأمین صلح در افغانستان برگزاری دومین دور گفت و گوهای بین الافغانی میان طالبان و سیاسیون افغان است.

The post محب: در روند صلح به نگرانی کشورهای منطقه توجه می شود appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/moheb-concerns-of-regional-countries-would-be-taken-into-consideration-in-the-peace-process/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading