بازتاب نیوز

سناتوران امریکایی، خواهان صدور ویزه برای ترجمان های افغان شدند

٢٦ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

به نقل از رسانه های خارجی و به گزارش از پاسبانان، شماری از سناتوران امریکایی با تصویب لایحه ی خواستار صدور ویزه برای آنعده افغان های که در ۱۸ سال پسین با امریکایی ها همکاری نموده اند و حالا زندگی شان در معرض خطر امنیتی قرار گرفته است شده اند.

در این لایحه آمده است که برای ۴۰۰۰ هزار تن از مهاجرین که تا هنوز برای آنها ویزه امریکا صادر نشده است و در حالت تعلیق قرار دارند، اجازه داده شود تا به خاک امریکا پناهنده شوند.

رادیوی ملی امریکا(NPR)، در گزارشی که در اوایل ماه جاری میلادی نشر کرده است گفته است که حکومت ترامپ، ۶۰ فیصد درخواست های پناهندگی (SIV) افغان های همکار با نیروهای امریکایی را متوقف ساخته است. درخواست ویزه پناهندگی افغان‌ها از ۴۰۰۰ عدد در سال ۲۰۱۷ به ۱۶۵۰ عدد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

این در حالیست که تعدادی از ترجمانان، و دیگرکارمندان همکارافغانِ نیروهای امریکایی در افغانستان پس از تهدیدها و به خطر افتادن جان‌های شان با خانواده های خود به امریکا پناهنده شدند و شماری دیگر درخواست پناهندگی داده اند که هنوز سرنوشت شان مشخص نیست.

The post سناتوران امریکایی، خواهان صدور ویزه برای ترجمان های افغان شدند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/usa-senators-have-requested-the-issuance-of-visas-for-afghan-translators/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading