بازتاب نیوز

تلاش اداره ترامپ برای دریافت بودیجه به گفتگوکننده‌گان طالبان

٢٦ ثور ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

2019-05-16 | 29 دقيقه پيش

رسانه های امریکایی به نقل از یک سخنگوی کمیته دفاعی مجلس نمایندگان این کشور نگاشته اند که پنتاگون در بودجه سال مالی ۲۰۲۰، برای پشتیبانی از تلاش‌های صلح، بشمول پشتیبانی لوژستیکی از اعضای طالبان پول درخواست کرده است. اما کمیته دفاعی مجلس بودجه دفاعی سال ۲۰۲۰ را، ۶۹۰ میلیارد دالر تصویب کرده و هرگونه پشتیبانی مالی از طالبان را منع قرار داده است.

رسانه ‌های غربی به نقل از کیوین سپایسر سخنگوی پیتر جی ویسکلاسکی یکی از نماینده گان دیموکرات ایالت اندیانای امریکا، دیروز نگاشته اند که تلاش این بوده است که این پول در بخش‌های ترنسپورتیشن، خوراک، هزینه سکونت و خدمات به طالبان به مصرف برسد.

آقای سپایسر افزوده است: «وزارت دفاع امریکا در بودیجه سال مالی ۲۰۲۰ ، برای حمایت از تلاش‌های مشخص صلح، بشمول حمایت لوژیستیکی از اعضای طالبان پول درخواست کرده است. در ماه مارچ ۲۰۱۹ نیز به کمیته مربوطه در مورد استفاده از بودیجه سال ۲۰۱۹ برای فعالیت های مشابه صلح خواهانه، این وزارت یک اطلاعیه فرستاده است.»

اما کمیته مربوطه به روز چهارشنبه بودیجه دفاعی سال ۲۰۲۰ را ۶۹۰.۲ میلیارد دالر تصویب کرد که هرگونه حمایت مالی از طالبان را منع قرار داده است.

به گفته آقای سپایسر، با درنظرداشت قانون منع حمایت مالی از هراس افگنی، عملیات تهاجمی جاری طالبان در برابر نیروهای امریکایی و نپذیرفتن حکومت افغانستان و حقوق زنان، درخواست وزارت دفاع امریکا برای پرداخت پول به طالبان در راستای صلح را زیر سوال می برد.

مختار سار - امان فرهنگ

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/38239-2019-05-16-10-29-29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading