بازتاب نیوز

تازه ترین اهانت ایران به افغان ها: کارگران افغانی حق کار در فابریکه های تولید سبزی را ندارند

٢٦ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار:عمران خراسانی

نوار تصویری که در صفحات اجتماعی دست به دست میشود روایت از اهانت بیش از حد و غیر انسانی ایرانی ها در برابر شهروندان افغانستان را دارد که پناه جویان افغان در یک کارخانه پروسس سبزیجات مصروف کار هستند، ولی ایرانی ها این کار را برخلاف قانون میپندارند چون، در این کارخانه سبزیجات توسط پناه جوی افغان پروسس شده است.

این روایت بیشتر هنگامی دردناک می شود که یک مقام ایرانی وارد محلی شستشوی سبزیجات میشود و با دیدن دو کارگر افغان میگوید:« حضور و استخدام کارگران افغانی در مراکز تهیه و توضیح موادی غذایی ایران جرم صریح است، حال باید مراکز عدلی و قضایی این دو کارگر افغانی را مورد پیگرد قرار دهند که آنان چگونه به خود جرأت بخشیده اند تا در این گونه کارخانه ی ایفای وظیفه کند. در نهایت باید بگویم که کار کردن پناه جویان افغان در این مراکز جرم محض است و تمام.»

این مقام ایرانی در ادامه می افزاید: «هرگز برای ما قبول قبول نیست که در کارخانه های تولید و پروسس سبزیجات ایران به ویژه در بخش های چون شستشوی سبزیجات که برای ما خیلی ها مهم و با اهمیت است، کار کنند، زیرا آنان افغان هستند.»  این در حالیست که، بیش از یک و نیم میلیون پناه جو افغان در ایران زندگی میکنند و رژیم آخندی از این پناه جویان بیشتر استفاده های ابزاری کرده است، چنانکه از پناه جویان افغان در لوای فاطمیون برای شکست داعش در سوریه استفاده کردند.

The post تازه ترین اهانت ایران به افغان ها: کارگران افغانی حق کار در فابریکه های تولید سبزی را ندارند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/irans-latest-insult-to-afghans-afghan-workers-do-not-have-the-right-to-work-in-vegetable-factories/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading