بازتاب نیوز

حمله مشترک نظامیان پاکستانی و طالبان مسلح به خاک افغانستان پایان یافت

٢٧ ثور ١٣٩٨ جمهور نیوزمقام‌های امنیتی افغان تایید کردند که حمله مشترک نظامیان مرزی پاکستان و جنگجویان طالبان به خاک افغانستان پایان یافته است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ تادین خان، فرمانده پولیس قندهار تایید کرده است که نظامیان مرزی پاکستان و طالبان مسلح به گونه مشترک به ولسوالی مرزی شملزی ولایت زابل حمله کردند.

تادین خان گفته است که این حمله چهارشنبه شب (25 ثور) رخ داده است و چندین ساعت ادامه داشته است.

وی افزوده که نیروهای مرزی پاکستان و طالبان همزمان به گروهی از سربازان مرزی افغان به گروهی از سربازان مرزی افغان که در تشکیلات نیروهای امنیتی قندهار کار می‌کنند، حمله کردند.

به گفته او، نیروهای مرزی پاکستان تلاش داشتند در داخل خاک افغانستان سیم خاردار نصب کنند، زمانی که نیروها مرزی افغان خواستند جلوی کار آنها را بگیرند، درگیری آغاز شده است.

فرمانده پولیس قندهار بیان داشته که در این درگیری چند ساعته، چهار پولیس مرزی پاکستان و شش نفر از جنگجویان طالبان کشته شدند، اما به نیروها امنیتی افغان آسیبی نرسیده است.

بر اساس اطلاعات مقام‌های محلی، دو موتر نظامی نیروهای پاکستانی نیز در اثر ضربات نیروهای افغان در این رویداد تخریب شده است.

به گفته این مقام امنیتی افغان، اکنون این درگیری‌ها پس از درخواست آتش‌بس از سوی فرمانده نیروهای مرزی پاکستان پایان یافته است.

مسوولان در پاکستان و گروه طالبان تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده‌اند.

همزمان با این درگیری مرزی، مقام‌های محلی ولایت زابل از حملات راکتی/موشکی پاکستان به این ولایت خبر دادند.

گل اسلام سیال، سخنگوی والی زابل می‌گوید در نتیجه این موشک‌پرانی از خاک پاکستان به خاک افغانستان، دو کودک جان باخته و بیش از ده غیرنظامی زخمی شده‌اند.

در چند سال گذشته، مناطق مرزی افغانستان بارها هدف حملات راکتی پاکستان قرار گرفته که صدها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری جمهور- کابل

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/116485/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading