بازتاب نیوز

اعضای کانگرس با صدور چهار هزار ویزه به ترجمانان افغان موافقت کردند

٢٧ ثور ١٣٩٨ جمهور نیوز


کانگرس امریکا از لایحه‌ای حمایت کردند که براساس آن تا تاریخ 30 ماه سپتمبر سال جاری، حدود چهار هزار ویزه ویژه مهاجرت برای افغان‌هایی داده خواهد شد که در افغانستان با نیروهای امریکایی ایفای وظیفه کرده و اکنون زندگی‌شان با تهدید مواجه است.

به گزارش خبرگزاری جمهور به نقل از صدای امریکا؛ ادم کین زینگر، عضو کانگرس ایالات متحده با ابراز حمایت از این لایحه گفت که هدف اساسی نجات زندگی افغان‌هایی است که به خاطر حفاظت جان امریکایی‌ها حیات خود را در خطر انداخته‌اند.

کین زینگر به صدای امریکا گفت:"ما به گونه متداوم این مبارزه را به پیش می‌بریم تا این افراد را به اینجا –امریکا- بیاوریم و توجه بیشتر را به آنهایی جلب کنیم که به ما خدمت کرده اند."

به گفته این عضو کانگرس ایالات متحده، سال گذشته ویزه خاص مهاجرت برای شمار محدودی صادر شده بود اما امسال آنان خواستار افزایش این چنین ویزه برای افغان‌ها بوده و تلاش های شان را برای کسب بودجه ای بیشتر به این برنامه ادامه خواهند داد.

شماری دیگری از اعضای کانگرس ایالات متحده گفته‌اند که واشنگتن در قبال مصوونیت ترجمان‌های افغان که با سربازان امریکایی در افغانستان کار کرده اند، مسوولیت دارد.

اعضای کانگرس ایالات متحده همچنان خواستار ارزیابی مشکلات نیز شده‌اند که هنگام صدور ویزه به افغان‌‌ها، سبب ایجاد موانعی می‌شود.

این لایحه را جین شاهین، سناتور دموکرات و تهام تیلیس، رچر دبلیو منتل، راجر وکر، کوری گاردنر، جیک رید و تم کین، سناتوران جمهوری‌ خواه پیشنهاد کرده اند.

در سال 2018 میلادی به یک‌هزار و 650 افغان ویزه خاص صادر شده، در حالی که این رقم در 2017 به 4000 می‌رسید.

جنرال استن میلر، فرمانده نیروهای امریکایی در نامه‌ای به سناتور شاهین، حمایت‌اش را از این لایحه نشان داده و گفته است که این کار برای کامیابی افغانستان بسیار مهم است.

سناتور شاهین، سال گذشته نیز با جان مک‌کین سناتور پیشین، همچون لایحه‌ای را پیشکش کرده بودند.

خبرگزاری جمهور- کابل

 

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/116487/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading