بازتاب نیوز

آلمان در تلاش تسهیل بخشیدن دور دوم گفت و گوهای بین الافغانی صلح است

٢٧ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فولاد آهنگران

فرستاده ویژه جرمنی برای افغانستان و پاکستان در دیدار برا کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح کشور تأکید کرده است که کشورش در تلاش است تا دومین نشست بین الافغانی میان طالبان و حکومت را زمینه سازی کند. مارکز پوتزل در این دیدار گفته است: «آلمان پس از این در روند صلح افغانستا نقش فعالتری خواهد داشت. ما برای ایجاد هماهنگی بیشتر در میان طرف های سیاسی و گروه های تأثیرگذار افغانی کار میکنیم و این تلاش ها ادامه می یابد.»

از سوی هم کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح افغانستان با ستایش از تلاش های آلمان در روند صلح افغانستان گفته است: «تسهیل روند گفت و گوهای صلح و همکاری های آلمان میتواند این روند را موثرت تر سازد. روند صلح افغانستان نیاز به تفاهم و هماهنگی دارد و نیاز است تا اجماع همه جانبه بین المللی برای پایان نبرد به میان آید. از همین رو شورای عالی صلح در تلاش است تا فرصت های تفاهم و اجماع فراگیر را در داخل و بیرون افغانستان شکل دهد تا گفت و گوهای جاری به صلح عادلانه و پایدار منتج گردد.

این در حالیست که فرستاده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان در چند روز پسین با مقام های ارشد حکومت افغانستان مشمول محمد عمر داودزی و چندین مقام سیاسی دیگر نیز دیدار و گفت و گو کرده است. افزون بر آن مارکز پوتزل با حنیف اتمر نیز در مورد صلح افغانستان بحث و گفت و گو داشته است.

The post آلمان در تلاش تسهیل بخشیدن دور دوم گفت و گوهای بین الافغانی صلح است appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/germany-is-trying-to-facilitate-the-second-round-of-intra-afghan-peace-talks/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading