بازتاب نیوز

هند در کنار پشتیانی از روند صلح به کمک هایش با افغانستان ادامه میدهد

٢٧ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: ثنا الله نوابی

محمد عمر داوودزی رییس دبیر خانه ی شورای عالی صلح افغانستان و نماینده رییس جمهور در امور اجتماع منطقه یی امروز با سوشما سواراج، وزیر خارجه هند دیدار کرد. در این دیدار آقای داودزی با سپاسگذاری از پشتیبانی های هند در روند صلح و همچنان کمک های توسعه یی آن کشور، تأکید ورزیده است که روند صلح افغانستان نیازمند همکاری های بیشتر کشورهای منطقه به ویژه هند است. در این دیدار آقای داوددزی در مورد پیشرفت های صلح، برگزاری لویه جرگه مشورتی و همچنان چالش های کنونی فرا راه روند صلح به وزیر خارجه ی هند اطلاعات را شریک کرده است.

با این همه سوشما سواراج در این دیدار تأکید کرده که دهلی جدید از تمامی مواردی که منجر به تأمین صلح در افغانستان شود پشتیبانی میکند. بانو سواراج گفته است که تمامی تصامیم گرفته شده در مورد روند صلح افغانستان برای هند پذیرفتنی است و دهلی جدید تلاش خواهد کرد تا در کنار پشتیبانی از روند صلح حکومت افغانستان در عرصه های توسعه یی نیز با این کشور به کمک هایش ادامه دهد. این دیدار در حالی انجام می شود، که در چند روز پسین تلاش های صلح در کشور بیشتر از پیش افزایش یافته است و جرمنی نیز تلاش دارد تا نقش ارزنده ی را در روند صلح کشور ایفا کند.

The post هند در کنار پشتیانی از روند صلح به کمک هایش با افغانستان ادامه میدهد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/india-will-continue-to-support-afghanistan-development-with-the-peace-process/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading