بازتاب نیوز

از اختطاف پنج داکتر در هرات جلوگیری شد

٢٧ ثور ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

مسوولین امنیتی در هرات می گویند که حوالی ساعت 5:15 دقیقه عصر روز گذشته اختطاف چیان می خواستند ۵ داکتر را در منطقه ادرسکن هرات اختطاف کنند.

به گزارش خبرگزاری آوا، جنرال امین الله امرخیل، قوماندان امنیه هرات به خبرنگار آوا گفت: زمانی که ۵ تن از داکتران کلینیک داکترلطیف( بشمول شخص داکترلطیف) که درمنطقه نمبریک ولسوالی زاول فعالیت دارند، توسط یک عراده موتر نوع تونس از ولسوالی زاول به طرف شهرهرات در حرکت بودند در منطقه ماین زدگی ‌ساحه ولسوالی ادرسکن موترشان توسط ۴ نفر رباینده متوقف شد.

به گفته او، ربایندگان می خواستند داکتران را با خود به طرف ولسوالی شیندند ببرند که بعد از اطلاع پولیس از چنگ اختطاف چیان نجات داده شدند.

قوماندان امنیه هرات علاوه کرد که در این رویداد یک تن از ربایندگان بنام بسم الله ولد اسرائیل باشنده ولسوالی شیندند کشته و یکنفر از داکتران به نام محمد نسیم از ناحیه پای خود زخمی شده است.

به گفته او، ربایندگان به ربودن داکتران موفق نشدند و بادادن تلفات از ساحه فرار کردند و یک جسد با کپی تذکره و یک دستگاه موبایل از ربایندگان درمحل باقی مانده است.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/185224/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B7%D8%A7%D9%81-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading