بازتاب نیوز

چندین نیروی پولیس در عملیات نظامیان خارجی در هلمند جان باختند

٢٧ ثور ١٣٩٨ آریانا خبر

در حمله هوایی نیروهای حمایت قاطع در ولایت هلمند چندین پولیس جان باختند.

عطاالله افغان، رییس شورای ولایتی هلمند می‌گوید شب گذشته، کندک ۶۰۱ شاه‌راه پو لیس در ولسوالی نهرسراج این ولایت درحالی‌که می‌خواستند برای طالبان مسلح کمین بگیرند مورد حمله هوایی  نیروهای خارجی  قرار گرفته اند که در این رویداد ۱۷ نیروی پولیس به شمول فرمانده این کندک جان باخته اند.

همچنان آقای افغان، می‌افزاید که در این رویداد ۱۴ نیروی دیگر پولیس این ولایت نیز زخم برداشته اند.

آقای افغان می‌گوید: “در شاهراه ۶۰۱ بالای فرمانده حبیب و افرادش که برای طالبان کمین می‌گرفتند از سوی نیروهای خارجی بمبارد صورت گرفته که در نتیجه، ۱۷ پولیس جان باخته و ۱۴ تن دیگر شان زخم برداشته اند.”

اما، عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند می‌گوید که در حمله هوایی نیروهای حمایت قاطع، ناتو، ۸ پولیس جان باخته و ۱۲ تن دیگر شان زخمی شده اند.

آقای زواک اظهار میدارد: “شب گذشته در هنگام، درگیری میان نیروهای افغان و مخالفین مسلح حکومت، نیروهای خارجی نیز حملات هوایی را انجام داده اند که نظر به احتمال ما، هشت سرباز پولیس جان باخته و دوازده تن دیگر شان زخمی شده اند، این رویداد تحت تحقیق و پی گیری قرار دارد.”

با این حال، نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان که معمولاَ در عملیات‌های هوایی از نیروهای افغان حمایت می‌کنند، در این رابطه چیزی نگفته اند.

وزارت داخله، این حمله را تایید نموده و از تلفات سنگین نیروهای پولیس در ولسوالی نهرسراج ولایت جنوبی هلمند خبر داده و می‌گوید برای مشخص شدن این که تلفات پولیس ناشی از حمله مخالفان مسلح بوده و یا در نتیجه حمله هوایی نیروهای خارجی، هییت مشترک از وزارت داخله و نیروهای حمایت قاطع در مورد تحقیق کرده و بعدا جزئیات را اعلام خواهند کرد.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%DA%86%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading