بازتاب نیوز

افزایش تلفات ملکی در افغانستان به 286 تن در یازده روز نخست ماه رمضان

٢٧ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار منیر مختار

از حکومت افغانستان تا نهادهای بین المللی، در ماه مبارک رمضان از طالبان خواستند، آتش بس کنند و دست از خونریزی بکشند. اما طالبان با رد این فراخوان، اعلام کردن دکه نبرد در رمضان اجر بیشتر دارد. حالا گروه عدالت خواهی و حفاظت از افراد ملکیبا نشر خبرنامه یی نگاشته است که در 11 روز نخست ماه مبارک رمضان بیش از 100 غیر نظامی جان باخته اند. عزیز احمد تسل مسؤول این نهاد گفته است: «از آغاز ماه مبارک رمضان تا اکنون رقم تلفات افراد ملکی افزایش چشمگیری داشته است، در 11 روز رمضان دست کم 286 غیر نظامی متحمل تلفات شده اند که 106 تن آنان جان باخته اند و 180 تن دیگر نیز در رویداد های هراس اگفنانه زخمی شده اند.»

در خبرنامه ی گروه حفاظت از افراد ملکی همچنان نگاشته شده است که این افراد از اثر جاسازی ماین کنار جاده، انتحار و انفجار و بمباردمان های هوایی کشته و زخمی شده اند. مسؤولان این اداره تأکید می ورزند که رقم این تلفات در ولایت های ننگرهار، غزنی، و میدارن وردگ بیشتر بوده است.

The post افزایش تلفات ملکی در افغانستان به 286 تن در یازده روز نخست ماه رمضان appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/civilian-casualties-increase-to-286-in-afghanistan-in-the-first-eleventh-day-of-ramadan/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading