بازتاب نیوز

آموزش نظامیان عراق از سوی آلمان از سر گرفته می‌شود

٢٧ ثور ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

ارتش آلمان قرار است آموزش نظامیان عراق را که به دلیل «نشانه‌هایی از حمله احتمالی نیروهای متحد ایران در عراق» متوقف کرده بود، دوباره از سر بگیرد.

دویچه‌وله گزارش داده است که وزارت دفاع آلمان به اعضای مجلس نماینده‌گان این کشور توضیح داده است که با بررسی مجدد اوضاع امنیتی عراق، تشخیص داده شده است که شرایط لازم برای ادامه آموزش نظامیان در آن کشور به وجوده آمده است. این آموزش‌ها قرار است روز شنبه، ۲۸ ثور، از سر گرفته شود.

خبرگزاری آلمان پیش‌تر گزارش داده بود که برلین «نشانه‌هایی از حمله احتمالی نیروهای متحد ایران در عراق» را مشاهده کرده است. طبق این گزارش، برنامه‌های آموزشی ارتش آلمان برای نیروهای ضد داعش در عراق، به همین دلیل به تعلیق درآمده است.

گفته شده است که شام‌گاه یک‌شنبه گذشته درجه هشدار امنیتی در عراق از دو به چهار افزایش یافته بود. اکنون سطح امنیتی دوباره یک درجه پایین آمده و به درجه سه رسیده است. یک جنرال آلمانی گفته است که اصولاً هرگاه هشدار امنیتی به درجه چهار برسد، «تحرکات نیروها بیرون از مقرهای امن نظامی» ممنوع می‌شود.

آلمان در عراق ۱۶۰ سرباز دارد. حدود ۶۰ تن از این سربازان در شهر التاجی در شمال بغداد مستقر هستند و نیروهای عراقی را آموزش می‌دهند. حدود ۱۰۰ تن دیگر از این سربازان در اقلیم کردستان عراق به سر می‌برند.

لینک اصلی: https://8am.af/iraqi-military-training-is-resumed-by-germany/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading