بازتاب نیوز

وزارت معارف: 30 هزار آموزگار تا اکنون بایومتریک گردیده اند

٣٠ ثور ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغنستان(گ.رپ)

خبرنگار: شاکر سنگی

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که به منظور تحقق دولت افغانستان مبنی بر وارد ساختن اصلاحات در سیستم منابع بشری، این وزارت از هشتم ماه حوت 1397 تا کنون توانسته است 30 هزار آموزگار را بایومتریک (انگشت نگاری) کند. نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف کشور می گوید: «روزانه نزدیک به چهارصد کارمند وزارت معارف انگشت نگاری می شوند و معلومات مرتبط آنان درج سیستم می گردد. این روند  پروسه در شهر کابل رو به اتمام است و به زودی روند انگشت نگاری در ولایت‌های ننگرهار، کنر، نورستان و لغمان نیز عملی خواهد شد.»

بانو نزهت همچنان تاکید کرده است: «وزارت معارف متعهد است تا پروسه انگشت نگاری کارمندان این وزارت را الی پایان سال 1398 در 34 ولایت کشور تطبیق نماید. وزارت معارف 264000 کارمند در تشکیل دارد که از این میان تنها 220000 تن آنان را معلمان شکل میدهد. برنامه انگشت نگاری به هدف شفافیت در توزیع معاشات، جلوگیری از فساد اداری و دسترسی به معلومات دقیق معلمان و کارمندان راه اندازی گردیده است.»

بر بنیاد گفته های مسؤولان وزارت معارف این سیستم به خاطر جلوگیری از فساد و همچنان آموزگاران خیالی موثریت خواهد داشت و سیستم استخدام این وزارت را یک گام دیگر به سوی برقی سازی نزدیک تر می سازد.

The post وزارت معارف: 30 هزار آموزگار تا اکنون بایومتریک گردیده اند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/ministry-of-education-30000-teachers-have-been-enrolled-so-far/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading