بازتاب نیوز

تیم ملی کریکت افغانستان برای اولین بار پاکستان را شکست داد

٤ جوزا ١٣٩٨ بی بی سی

تیم ملی کریکت افغانستان در یک بازی سخت توانست برای اولین بار تیم ملی کریکت پاکستان را شکست دهد.

این بازی در بریتانیا میزبان جام جهانی کریکت برگزارشد. تیم پاکستان نخست به زمین رفت و در ۴۸ دور تمام بازیکنان خود را از دست داد و برای افغانستان ۲۶۳ دوش را هدف تعیین کرد.

این بازی دیر هنگام شب گذشته، جمعه سوم جوزا/ ثور برگزار و افغانستان در یک بازی نفس گیر توانست به هدف برسد. افغانستان زمانی به هدف رسید که سه توپ زن در زمین باقی مانده و هفت بازیکنش از بازی حذف شده بودند.

بعد از پیروزی تیم ملی کریکت، شماری از شهروندان کابل دست به شلیک هوایی زدند. وزارت کشور افغانستان اعلام کرده که ۴۳ نفر را همراه با اسلحه آنان به دلیل شلیک‌های شب گذشته بازداشت کرده است.

در این بازی حشمت الله شهیدی، بازیکن افغانستان با انجام ۷۴ دوش، نقش مهمی در پیروزی افغانستان داشت و تا پایان بازی در میدان مسابقه باقی ماند.

در دور ششم شهزاد محمدی با انجام ۲۳ دوش به دلیل مصدومیت زمین را ترک کرد.

در این بازی شهزاد محمدی ۲۳ دوش، حضرت الله زازی ۴۹ دوش، رحمت شاه ۳۲دوش، سمیع الله شینواری ۲۲ دوش و محمد نبی نیز در قسمت توپ اندازی توانست که بهترین بازیکن میدان شود.

حضرت الله زازی ۴۹ دوش برای افغانستان انجام داد، ولی فخرزمان بازیکن پاکستانی او را از زمین خارج کرد. او در ۲۸ پرتاب توانست که دو امتیاز شش دانه‌ای و هشت امتیاز چهار دانه‌ای بگیرد و در کل ۴۹ بار دوش انجام داد.

بازیکنان افغانستان محمد نبی سه بار، راشدخان و دولت زدران هر کدام دوبار توانستند که توپ گیری کنند.

این اولین بازی آمادگی افغانستان بود که با پاکستان برگزار شد و قرار است که دو روز دیگر تیم ملی کریکت افغانستان بازی آمادگی دیگری را با تیم ملی انگلستان میزبان بازی‌های جام جهانی کریکت داشته باشد.

افغانستان در بازی جام جهانی که در اول ژوئیه در بریستول برگزار می‌شود، اولین بازی خود را با استرالیا انجام خواهد داد.

لینک اصلی: http://www.bbc.com/persian/afghanistan-48406603

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از بی بی سی

آخرین خبر ها:

Loading