بازتاب نیوز

تیم حنیف اتمر از موضع‌گیری رییس اجراییه استقبال کرد

٤ جوزا ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر از موضع‌گیری رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در پیوند به ختم میعاد کار رییس جمهور غنی در اول جوزا استقبال کرد.

به گزارش افغان نیوز: در اعلامیه این تیم آمده است که از موقف‌گیری داکتر عبدالله عبدالله رهبر تیم ثبات و همگرایی در پیوند با ختم معياد كار رئيس جمهور در اول جوزا و همچنین ایجاد محدودیت در استفاده از منابع، صلاحیت‌ها و امکانات دولتی توسط شخص رئیس جمهور استقبال می‌کند"

اعلامیه افزوده: رهبری تیم صلح و اعتدال با تمجيد موقف واقع‌بينانه رهبری تيم ثبات و همگرايي درحالی که بر موقف‌گیری قبلی خود در پیوند به ختم دوره کاری رئیس جمهور در اول جوزا و اتخاذ اقدامات ضروری بمنظور برگزاری انتخابات شفاف، آزاد و عادلانه، و جلوگیری از مداخله حکومت در انتخابات تاکید می‌کند و استفاده از تمام گزینه‌های قانونی را حق مردم افغانستان می‌داند، همچنان آمادگی خود را برای هر نوع گفتگو مطابق پیشنهاد آقای عبدالله برای محدود ساختن صلاحیت‌ها، استفاده از منابع و امکانات دولتی و عزل و نصب مقامات حکومتی توسط رئیس جمهور نيز اعلام می‌کند.

تیم صلح و اعتدال همچنان از سایر کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری خواسته تا از گفتگو ها بمنظور اتخاذ موقف مشترک در رابطه با تامین شفافیت انتخابات و جلوگیری از مداخله و سوءاستفاده از صلاحیت‌های دولتی حمایت نمایند. تیم صلح و اعتدال در رسیدن به این هدف مهم ملی از هیچ نوع مساعی دریغ نخواهد کرد.

این درحالی است که عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی ضمن همنوایی با بخشی از نگرانی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، خواستار محدودیت صلاحیت‌های رییس جمهور شده است.

دفتر مطبوعاتی رییس اجراییه با نشر اعلامیه‌ای با اشاره به ماده 61 قانون اساسی مبنی بر ادامه کار حکومت وحدت ملی گفته است که جزء دوم این ماده، تاریخ برگزاری انتخابات را قبل از تکمیل میعاد دوره حکومت، معین نموده است.

آقای عبدالله افزوده که برگزار نشدن به موقع انتخابات ریاست جمهوری از یک‌سو پرسش ادامه‌ کار حکومت وحدت ملی و از سوی دیگر اختلاف نظرهای جدی را میان نامزدان ریاست جمهوری و رهبری دولت به وجود آورده، که این اختلاف نظرها، مردم را نیز نگران ساخته است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D8%AD%D9%86%DB%8C%D9%81-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%88%D8%B6%D8%B9%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading