بازتاب نیوز

قاتلین مهسا به ۳۰ سال حبس محکوم شدند

٥ جوزا ١٣٩٨ کلید گروپ

محکمه ابتدایی حوزه دوم شهر کابل، سجاد آقا و روح الله را به جرم اختطاف و قتل مهسا دختر کوچک شش ساله به مدت ۳۰ سال حبس تنفیذی محکوم نمود

هیئت قضایی دیوان جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی به امروز (یکشنبه) دریک محکمه علنی پس از استعمای اقامه دعوا از سوی سارنوال موظف و دفاعیه وکلای مدافع هردو طرف، اسامی سجاد آقا و روح الله را مطابق به ماده ۱۱۴ قانون جزا به جرم قتل دختر شش ساله به اسم مهسا بنت مرتضی، به ۳۰ سال حبس تنفیذی محکوم‌نمود.

عبدالوارث احسان پور رئیس محکمه ابتدایه حوزه ۲ کابل گفت عدم تکمیل سن قانونی متهمین سبب شد تا محکمه حکم اعدام را بالایشان صادر نکند .

اما مرتضی احمدی پدر مهسا، حکم محکمه ابتدایی را نپذیرفته وادعا می کند که قاتلین دخترش باید به اعدام محکوم شوند.

در همین حال ثنا اکبری وکیل مدافع مهسا، پولیس و مراجع کشفی را در کار بررسی دوسیه مهسا به سهل انگاری متهم نموده و می افزاید که بررسی ها به صورت درست و به موقع معین صورت نگرفته است .

وکیل مدافع مهسا می گوید که فاعل اصلی این واقعه شخص دیگری است که  باید مراجع کشفی و پولیس، وی را بازداشت نمایند.

مهسا کودک  شش ساله، سال گذشته از سوی دو تن ربوده شد که ربایندگان در بدل رهایی وی خواستار ۳۰۰ هزار دالر امریکایی شدند.

پس از آنکه خانواده وی نتوانستند پول درخواستی را پرداخت نماید از ربایندگان به قتل رسید وجسدش از مربوطات  پروژه‌ی ۳۱۵ در شهر کابل بدست امد.

 

The post قاتلین مهسا به ۳۰ سال حبس محکوم شدند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: https://tkg.af/%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%B3%D8%A7-%D8%A8%D9%87-30-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D8%A8%D8%B3-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading