بازتاب نیوز

نیروهای امنیتی افغان ۴۷ نفر را از دو زندان طالبان آزاد کردند

٢١ جوزا ١٣٩٨ بی بی سی

نهادهای امنیتی افغانستان اعلام کردند که دست کم ۴۷ زندانی از دو زندان طالبان در عملیات‌های نیروهای امنیتی در شمال‌شرق این کشور آزاد شده‌اند.

وزارت امور داخله/کشور افغانستان می‌گوید ۳۴ نفر از زندان گروه طالبان در ولایت بغلان آزاد شدند. این زندانیان شب گذشته در یک عملیات نیروهای ویژه پولیس آزاد شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفت زندانیان شامل هفت سرباز ارتش، هفت سرباز پلیس، سه سرباز امنیت ملی و ۱۳غیرنظامی بودند.

نیاز محمد نیازمند، فرمانده پلیس بغلان به بی‌بی‌سی گفت چند روز پیش نیروهای امنیتی با انجام عملیاتی در ساحه لرخابی بغلان برخی از بخش‌ها را تصرف کردند.

آقای نیازمند افزود که زندان دراین منطقه تا شب گذشته در محاصره نیروهای امنیتی بود و اکنون ساحه به تصرف این نیروها در آمده.

در همین حال وزارت دفاع در صفحه فیسبوکش نوشته که ۱۳نفر غیرنظامی در یک عملیات کماندوهای ارتش در ولسوالی قلعه‌زال ولایت قندوز هم از زندان طالبان آزاد شده‌اند.

گروه طالبان تا به حال در مورد عملیات‌های اخیر نیروهای امنیتی بالای زندان‌هایشان چیزی نگفته‌اند. در جریان دو هفته اخیر، سه عملیات از سوی نیروهای افغان بالای زندان‌های طالبان انجام شده.

هفته گذشته نیروهای کماندوی ارتش بالای یک زندان طالبان در ولسوالی/شهرستان قیصار ولایت شمالی فاریاب حمله کردند. دراین زندان ۸۳ نفر از سوی طالبان به اسارت کشیده شده بود.

۵۱ نفر از زندانیان آزاد شده در فاریاب نیروهای امنیتی بودند. از جمله خلبان‌ها و سرنشینان چرخ‌بالی که در ساحه زیر تسلط طالبان سقوط کرده بود.

۲۰ نفر از زندانیان اعضای گروه طالبان، چهار عضو گروه داعش و هشت نفر شهروندان کشورهای خارجی بودند.

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب به بی‌بی‌سی گفت چهار نفر شهروند خارجی زندانی طالبان جنگجویان داعش بودند که از کشورهای قزاقستان و تاجیکستان به این گروه پیوسته بودند.

لینک اصلی: http://www.bbc.com/persian/afghanistan-48594941

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از بی بی سی

آخرین خبر ها:

Loading