بازتاب نیوز

محقق: تک روی های حکومت غیر عادلانه و زمینه ساز تقلب در انتخابات است

٢٢ جوزا ١٣٩٨ کلید گروپ

محمد محقق معاون برکنار شده ریاست اجراییه پس از دیدار با زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و عطا محمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی، در یک نشست خبری اهداف سفر خلیل زاد را در شهر مزارشریف، صحبت پیرامون صلح و انتخابات افغانستان بیان نموده است.

آقای محقق می گوید، در این نشست پیرامون تسریع پروسه صلح در افغانستان، حاضر ساختن طالبان به مذاکرات بین الافغانی و برگزاری یک انتخابات شفاف صحبت شده است.

در همین حال آقای محقق در این نشست خبری، ریس جمهور غنی را به تک روی های غیر عادلانه متهم نموده و تقرری های جدید را کمپاین های انتخاباتی دانسته و می افزاید :”حتی رشوه های غیر اخلاقی و جنسی هم در ارگ رایج شده است که باعث لکه ننگ بر مردم افغانستان بوده و این لکه ننگ باید از دستگاه حکومت پاک شود.”

به گفته او فعالیت های اخیر رییس جمهور زمینه ساز تقلب در انتخابات می باشد و اگر جلو این فساد ها گرفته نشود، احزاب سیاسی و نامزدان  ریاست جمهوری راهپیمایی های گسترده و بزرگ را به راه انداخته و انتخابات ریاست جمهوری را تحریم خواهند نمود.

آقای خلیل زاد، بعداز ظهر روز سه شنبه در شهر مزارشریف سفر نموده و با محمد محقق و عطا محمد نور نشست چندین ساعته داشته و بعداز آن، شام همان روز دوباره به کابل برگشت.

The post محقق: تک روی های حکومت غیر عادلانه و زمینه ساز تقلب در انتخابات است appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: https://tkg.af/%D9%85%D8%AD%D9%82%D9%82-%D8%AA%DA%A9-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%B2%D9%85%DB%8C/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading