بازتاب نیوز

درگیری در میدان وردک و تلفات سنگین طالبان و نظامیان افغان

٢٢ جوزا ١٣٩٨ صدای آمریکا

مقام‌های امنیتی میدان وردک می‌گوید که در درگیری میان نظامیان افغان و جنگجویان طالبان در این ولایت، تلفات سنگین بر دو طرف وارد شده است.

فرمانده پولیس میدان وردک، روز چهارشنبه (۲۲جوزا) به صدای امریکا گفت که در دو عمیات جداگانه در ولسوالی‌های جلریز و سیدآباد این ولایت، دست کم ۴۲ جنگجوی طالبان به شمول ۷ فرمانده ارشد این گروه کشته شده اند.

جنرال ویس صمیمی فرمانده پولیس این ولایت افزود که طالبان شب گذشته در ساحۀ سالار ولسوالی سیدآباد این ولایت بر یک قطار اکمالاتی نیروهای امنیتی افغان حمله کردند که در این درگیری به شمول یوسف استانکزی، فرمانده پولیس محلی این ولایت شماری از نظامیان افغان کشته شده اند.

آقای صمیمی همچنان افزود: "در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی سیدآباد، ۱۲ تن از طالبان کشته شده و در ولسوالی جلریز ۳۰ تن به شمول ۷ فرمانده ارشد آنان کشته شده و عملیات هنوز جریان دارد".

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در صفحۀ تویترش مدعی شده است که در حملۀ جنگجویان این گروه بر قطار اکمالاتی نیروهای امنیتی افغان ۱۲ سرباز افغان کشته شده اند.

مقام‌های امنیتی افغان این ادعای طالبان را رد کردند. میدان وردک در جنوب غرب کابل از ولایات نسبتأ نا امن افغانستان است که در یک ماه اخیر حملات طالبان بر ساحات مختلف آن افزایش یافته است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/Taliban-attack-in-maidan-wardak-Provence-/4955739.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading