بازتاب نیوز

۴۹۰ طالب از زندان‌های افغانستان رها شده‌اند

٢٢ جوزا ١٣٩٨ خبرنامه

مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افغانستان می‌گوید که بر اساس فرمان شماره ۲۷ رییس‌جمهور که به تاریخ سیزدهم جوزای سال جاری صادر گردید، تاکنون ۴۹۰ زندانی طالب از زندان‌های کشور رها شده‌اند.

این مرکز امروز چهارشنبه(۲۲جوزا) در یک خبرنامه گفته است، بر اساس فرمان رییس‌جمهور قرار است ۸۸۷ تن از طالبان زندانی از زندان‌های کشور آزاد گردند.

بر اساس این خبرنامه، طالبانی بر اساس فرمان رییس‌جمهور از زندان آزاد می‌شوند که بیماری صعب‌العلاج دارند، سال‌خورده اند و یا آنانی که کمتر از یک سال از میعاد حبس‌‌شان باقی مانده باشد.

در فرمان رییس‌جمهور در این مورد آمده است: “به منظور ارج‌‌گذاری مفاد فیصله لویه جرگه مشورتی صلح و به تأسی از حکم فقره ۱۸ مادۀ ۶۴ قانون اساسی افغانستان و به مناسبت گرامیداشت از ماه مبارک رمضان و حلول پرمیمنت عید سعید فطر و به خاطر ابراز حسن ‌نیت دولت جمهوری اسلامی افغانستان در امر گشایش فصل جدید غرض آغاز گفتگوهای صلح جهت تأمین صلح سراسری در کشور، مجازات باقیمانده حبس محکومین مندرج جداول منضمه این فرمان عفو و از حبس رها گردند.”

در خبرنامه مرکز رسانه‌های حکومت آمده است که تطبیق این فرمان از مسوولیت‌های دادستانی‌ کل و وزارت امورداخله است و بر اساس کار کمیته تخنیکی این فرمان، تا اکنون ۴۹۰ تن از زندانیان طالب از بند آزاد و کار روی اسناد و دوسیه‌های باقی مانده جریان دارد.

گفته می‌شود ۴۹۰ زندانی رها شده در زندان‌های پلچرخی و بگرام در کابل و زندان‌های ولایت‌های ننگرهار، پکتیکا، قندهار، هرات، جوزجان، کنرها، فراه، بلخ، قندز، بغلان، کاپیسا، لغمان، فاریاب، بادغیس، لوگر، خوست و غزنی به سر می‌بردند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/06/12/taliban-have-been-abandoned-from-afghan-prisons/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading