بازتاب نیوز

عبدالله: کوشش برای انتخابات به معنای نادیده گرفتن پروسه صلح نیست

٢٢ جوزا ١٣٩٨ خبرنامه

رییس اجرایی حکومت می‌گوید که کوشش برای انتخابات به معنای نادیده گرفتن پروسه صلح نیست، زیرا مانع اصلی برای تحقق صلح، طالبان است و ما نمی‌توانیم به امید رفع موانع باشیم و انتخابات را معطل بسازیم.

دکتر عبدالله عبدالله که امروز چهارشنبه (۲۲جوزا) در‌ برنامه روز جهانی مادر سخن می‌گفت، افزود: “پیشبرد پروسه صلح به معنای این نیست که از انتخابات بگذریم. این پروسه‌ای است که مردم افغانستان به آن تعهد دارند و آماد‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده است”.

او اضافه کرد، کمیسیون مستقل انتخابات زمینه را برای ثبت‌نام تقویتی فراهم ساخته و اشتراک در این پروسه، اولین گام در راستای موفقیت انتخابات ریاست جمهوری است.

عبدالله تاکید کرد: “از مردم افغانستان توقع داریم که این پروسه را موفق بسازند و همچنان کمیسیون مستقل انتخابات با حفظ استقلالیت خویش، کارها را پیش ببرد تا شاهد تغییر و تحول در نتایج انتخابات برای آینده بهتر کشورمان باشیم.”

وی افزود، اگر شبی قبل از انتخابات و فردای انتخابات زمینه‌ی برای تامین صلحی مورد قبول مردم افغانستان مساعد شود، مردم از آن استقبال خواهند کرد، اما یک لحظه و یک روز غفلت در این مورد را نمی‌پذیرند.

به گفته رییس اجرایی حکومت، برای همه و اکثریت مردم افغانستان صلح یک اولویت جدی است و در هر صورت، باید کوشش همه‌ی ما برای رفع موانع باشد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/06/12/abdullah-efforts-for-the-election-do-not-mean-ignoring-the-peace-process/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading