بازتاب نیوز

اعلام آمادگی چین برای میزبانی از گفتگوهای صلح افغانستان

٢٣ جوزا ١٣٩٨ خبرگزاری افق

لیوجین سانگ؛ سفیر چین در افغانستان آمادگی کشورش را برای میزبانی از گفتگوهای صلح افغانستان اعلام کرد.

سفیر چین در کابل، روز گذشته (چهارشنبه، ۲۲ جوزا) با حمدالله محب؛ مشاور امنیت ملی اشرف‌غنی در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرد.

طارق آرین؛ سخنگوی شورای امنیت ملی گفته‌است که سفیر چین اطمینان داده‌است که کشورش برای زمینه‌سازی گفتگوهای بین‌الافغانی صلح تلاش خواهد کرد.

افق را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی است که پیشتر مارکوس پوتزل؛ نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان نیز گفته‌بود که امریکا خواستار کمک آلمان به روند صلح افغانستان شده‌است.

روز گذشته اشرف‌غنی؛ رییس حکومت وحدت ملی نیز در دیدار با زلمی خلیلزاد؛ نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان گفت که قدم به قدم نقشه راه لویه جرگه مشورتی صلح، عملی می‌گردد.

اخیرا تلاش‌ها برای تامین صلح در افغانستان شتاب بیشتری به‌خود گرفته است. آگاهان سیاسی می‌گویند که ایجاد اجماع منطقه‌ای و جهانی در راستای رسیدن افغانستان به صلح کمک می‌کند.

دور جدید سفرهای زلمی خلیلزاد که به‌تاریخ ۳۱ ماه می به کشورهای افغانستان، بلژیک، آلمان، پاکستان، قطر و امارات آغاز شده تا ۱۶ جون ادامه می‌یابد.

آقای خلیلزاد پیش از این از اسلام‌آباد دیدار کرده‌بود. قرار است هفتمین دور گفتگوهای خلیلزاد با طالبان در دوحه؛ پایتخت قطر برگزار شود.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/113886

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading