بازتاب نیوز

ورود جنرال دوستم به کارزار نبرد با طالبان

٢٣ جوزا ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: جنرال دوستم هشدار می‌دهد که اگر فشارها بر ولایات شمال کشور بیشتر از این افزایش یابد، در کنار قوماندان امنیه جوزجان می‌ایستد و با طالبان وارد جنگ می‌شود…

معاون نخست ریاست جمهوری در میان صدها تن از زنان جوزجانی که به منظور بزرگداشت از روز مادر گرد هم آمده بودند، می‌گوید، در برابر تشدید ناامنی‌ها در شمال کشور بی‌تفاوت نخواهد ماند.

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون نخست ریاست جمهوری هشدار می‌دهد که اگر فشارها بر ولایات شمال کشور بیشتر از این افزایش یابد، در کنار قوماندان امنیه جوزجان می‌ایستد و با طالبان وارد جنگ می‌شود.

آقای دوستم می‌گوید، بر بنیاد اطلاعات او، قطعۀ سرخ ۳۰ هزار نفری طالبان با ۵۰ عراده موتر مملو از مواد انفجاری و واسکت‌های انتحاری وارد شمال می‌شود.

معاون نخست رییس جمهور در این مراسم هم‌چنان بر اشتراک زنان در انتخابات و تصمیم‌گیری‌های مهم سیاسی تأکید می‌کند و از رهبری طالبان می‌خواهد که به جنگ پایان داده و راهی برای صلح جست‌وجو کند.

شماری از باشنده‌گان جوزجان نیز می‌گویند که گروه طالبان فعالیت خود را در نه ولسوالی این ولایت گسترش داده و راه‌های شماری از ولسوالی‌ها را به مرکز جوزجان بسته‌اند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/%D8%AC%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading