بازتاب نیوز

اتحادیه اروپا به ایجاد اجماع منطقه‌ای برای صلح در افغانستان کمک می‌کند

٢٣ جوزا ١٣٩٨ خبرنامه

رولاند کوبیا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان می‌گوید که این اتحادیه به ایجاد اجماع منطقه‌ای برای صلح در افغانستان کمک می‌کند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در یک خبرنامه گفته است، اشرف غنی، رئیس‌جمهورعصر روز گذشته(چهارشنبه، ۲۲ جوزا) در دیدار با رولاند کوبیا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان، نقش این اتحادیه را در خصوص صلح افغانستان مهم و تأثیرگذار خوانده است.

رولاند کوبیا نیز در این دیدار گفته است که اتحادیه اروپا مصمم است تا در هماهنگی با حکومت افغانستان و بر اساس پلان صلح این کشور، نقش خود را در پروسه صلح ایفا نماید و نیز در ایجاد اجماع منطقه‌ای برای صلح افغانستان همکاری نماید.

این در حالی است که روز گذشته رئیس‌جمهور غنی در دیدار با زلمی خلیلزاد نیز گفته بود که جامعه جهانی به این اجماع رسیده که در مورد افغانستان، نه به صورت کوتاه‌مدت، بلکه در بازه میان‌مدت و درازمدت فکر نماید و نیز اراده ترک نیروهای بین‌المللی از افغانستان بدون موجودیت یک نقشه راه واضح، وجود ندارد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/06/13/the-european-union-is-helping-to-create-a-regional-consensus-for-peace-in-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading