بازتاب نیوز

نخستین جلسۀ کتاب‌خوانی در خبرگزاری بانوان افغانستان برگزار شد

٢٣ جوزا ١٣٩٨ خبرگزاری بانوان افغانستان

«زن؛ نظام سلطه و رسانه‌ها» عنوان کتابی از ابراهیم شفیعی سروستانی است که در اولین جلسه‌ی نقد کتاب امروز پنجشنبه (۲۳، جوزا) در خبرگزاری بانوان افغانستان به بحث گرفته شد.

خبرگزاری بانوان افغانستان جلسه‌ی نقد کتاب را به هدف ترویج کتاب‌خوانی در میان روزنامه‌نگاران و دانشجویان برگزار می‌کند.

عارفه مهدوی گزارشگر خبرگزاری بانوان به نقد این کتاب پرداخت. در بخش اول این کتاب، درمورد تاریخ‌چه‌ی پیدایش و گسترش فمینیسم توضیح داده شده است.

موضوع فصل سوم این کتاب، استفاده‌ی ابزاری از زنان در رسانه‌ها و اغواگری و نمایش جسم زنان به بهانه‌ی برابری از موضوعاتی بود از سوی اشتراک کنندگان به بحث گرفته شد.

سودابه احراری یک‌تن از اشتراک‌کنندگان این جلسه، در مورد استفاده ابزاری رسانه‌ها از زنان صحبت کرد و افزود، زنان در پیام‌های بازرگانی و برخی برنامه‌ها به عنوان ابزاری برای جذب مخاطب استفاده می‌شوند.

ضیاگل عظیمی یک تن دیگر از اشتراک‌کنندگان بر علاوه‌ی تاثیر مکتب فیمینیزم بر وضعیت زنان به موضوعات دیگری چون تاثیر نظام سرمایه‌داری و دموکراسی بر وضعیت زنان از گذشته‌ها تاکنون بحث و گفت‌وگو کرد.

نویسنده در این کتاب از تغییر جایگاه مردان به عنوان جنس دوم ابراز نگرانی کرده است.

اشتراک کنندگان در این جلسه، از برگزاری جلسه‌های نقد کتاب استقبال کرده و آن را برای افزایش علاقه‌مندی زنان به فرهنگ کتاب‌خوانی موثر عنوان کردند.

گزارشگر: سیمین صدف

لینک اصلی: http://www.awna.af/1398/03/24/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%DB%80-%D9%86%D9%82%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بانوان افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading