بازتاب نیوز

رییس معارف بلخ در تلاش ممنوع سازی بررسی لت و کوب دانش آموز در این ولایت

٢٣ جوزا ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: احمد شکیب ظهیر

هرچند وزارت معارف کشور دو هفته پیش اعلام کرد که پرونده ی لت و کوب دانش آموز 13 ساله از سوی مدیر لیسه ابوریحان البیرونی را با دادستانی کُل بازنگری می کند، اما در تازه ترین مورد گزارش ها از بلخ می رساند که رییس معارف این ولایت در تلاش ایجاد ممنوعیت در برابر تطبیق عدالت شده است. به نقل از منابع محلی در بلخ: « علی‌الله امیری رییس معارف بلخ، وعده داده بود به پرونده لت‌وکوب میرویس دانش‌آموز ۱۳ساله مکتب ابوریحان البیرونی توسط مدیر این مکتب رسیدگی می‌شود. اما با گذشت دو هفته از این رویداد، رییس معارف بلخ بجای رسیدگی، از فرستادن پرونده به دادستانی کُل جلوگیری می‌کند.»

این منبع همچنان می گوید: «آقای امیری به جای تلاش برای تطبیق عدالت و اصلاح‌ کاستی‌ها و چالش‌ها در مکاتب، به خانواده میرویس گفته است که این مساله را خودتان با جرگه قومی حل کنید. اکنون مردم نگران سرنوشت فرزندان شان استند که در مکاتب مورد خشم و لت‌ و کوب معلمان قرار می‌گیرند. رییس معارف با پیگیری و تطبیق عدالت در این پرونده، می‌تواند اعتماد مردم را نسبت به مکاتب و معارف بدست آورد.»

با تلاش های زیاد نتوانستیم با رییس معارف بلخ تماس برقرار کنیم و تا اکنون وزارت معارف نیز در پیوند به این مسأله ابراز نظر نکرده است، اما چندی پیش نوریه نضهت، سخنگوی وزارت معارف به پاسبانان گفته بود که به زودی این پرونده رسیده گی می شود و نتایج آن با مردم شریک خواهد شد.

The post رییس معارف بلخ در تلاش ممنوع سازی بررسی لت و کوب دانش آموز در این ولایت appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/balkh-education-director-in-an-attempt-to-ban-investigations-of-student-cases-in-the-province/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading