بازتاب نیوز

رییس جمهور غنی: شدت جنگ در روز های اخیر نتیجه نزدیک شدن به صلح است

٢٣ جوزا ١٣٩٨ کلید گروپ

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور صبح امروز در دیدار با اعضای شورای سرتاسری علمای افغانستان گفت که شدت جنگ در روز های اخیر نتیجه نزدیک شدن به تامین صلح در کشور است.

رییس جمهوری کشور افزود که تجارب کشور های دنیا  ثابت ساخته است که هرگاه صلح نزدیک شود، جنگ شدت می یابد.

به گفته وی برای نخستین بار در طول ۲۰ سال اخیر بنا به فیصله لویه جرگه مشورتی صلح و تقاضای شورای علمای افغانستان، زندانیان گروه طالبان از زندان آزاد شدند و این زندانیان سفیران صلح خواهند شد.

رییس جمهور غنی علاوه نمود:” بار اول  بر بنیاد یک تصمیم اصولی و قانونی طبق فرمایش لویه جرگه زندانیان آزاد شد و برای بار اول است که طالبان قبول کردند که زندانیان از گروه ماست، شاید یک اندازه خطر وجود داشته باشد؛ اما به زودی این زندانیان سفیران صلح خواهند شد.”

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور هم چنان افزود که صلح وانتخابات در تضاد با هم قرار ندارند و ما از هرگونه فرصت برای تامین صلح استفاده خواهیم کرد.

این در حالی است که آقای غنی به مناسبت عید سعید فطر فرمان آزادی ۸۸۷ زندانی عضو گروه طالبان را از زندان های کشور، صادر کرد که تا کنون حدود ۴۹۰ تن زندانیان این گروه از بند رها  شده اند.

The post رییس جمهور غنی: شدت جنگ در روز های اخیر نتیجه نزدیک شدن به صلح است appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: https://tkg.af/%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D8%AA-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%86/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading