بازتاب نیوز

افغانستان نا امن ترین کشور جهان شناخته شد

٢٣ جوزا ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: احمد شکیب ظهیر

نشریه معتبر ریلیف وب، در تازه ترین مورد شاخص تازه ی جهانی صلح را به روز چها شنبه منتشر ساخت که در آن افغانستان یکی از نا امن ترین کشورهای جهان شناسایی گردیده است. شاخص جهانی صلح، تمامی کشورهای جهان را نظر به شاخصه های چون نبرد، تهدید هراس افگنی، افزایش شمار پناه جویان و بی جا شده گان داخلی، وضعیت اقتصادی و چند عامل دیگر مورد بررسی قرار داده است. این بررسی توسط انستیتوت اقتصاد و صلح مستقر در آسترالیا تهیه شده است و در این گزارش معیارهای دیگری زنده گی مانند صلح، امنیت و رفاه نیز در نظر گرفته شده است.

در این گزارش آمده است که افغانستان در آخرین جایگاه این سروی یعنی در جایگاه یکصد و شصت و سوم قرار گرفته و بدتر از سوریه شناخته شده است. افزای حمله های سایر گروه های هراس افگن از مواردی بوده که افغانستان را به نا امن ترین کشور جهان مبدل کرده است. پس از افغانستان سوریه، سودان جنوبی، یمن و عراق از بدترین و نا امنی ترین کشورهای جهان شناخته شده که از لحاظ رفاه و صلح با مشکلات زیادی درگیر است. در این گزارش همچنان آمده است که افغانستان، سوریه و کشورهای افریقای مرکزی بیشترین صدمه های اقتصادی جهان را از اثر خشونت های سال 2018 میلادی متحمل گردیده اند.

با این حال در سروی انجام شده کشورهای نیز شامل بوده که جایگاه امن ترین را به خود اختصاص داده اند. در این جدول، صلح آمیز ترین کشور، آیسلند عنوان شده و به دنبال آن نیوزیلند، پرتگال و اتریش در جایگاه‌های دوم، سوم و چهارم قرار دارند.

The post افغانستان نا امن ترین کشور جهان شناخته شد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/afghanistan-was-identified-the-world-most-insecure-country/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading