بازتاب نیوز

"داعش در افغانستان در پی حمله به امریکا "

٢٣ جوزا ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

2019-06-13 | 27 دقيقه پيش

فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا می‌گوید، گروه داعش در افغانستان هنوز به عنوان یک تهدید بسیار جدی به امریکا پنداشته می‌شود و اعضای این گروه، فکر حمله بر امریکا را بر سر می پرورانند.

پس از نزدیک به دو دهه از حضور امریکا در افغانستان، یکی از بلندپایه‌ترین مقام‌های نظامی این کشور می‌گوید که گروه داعش در افغانستان، هنوز یک تهدید بسیار جدی برای امریکا به شمار می‌رود.

جنرال فرنک مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی ایالات متحد امریکا که به آلمان رفته، به خبرنگاران گفته است که اگر گروه داعش در افغانستان سرکوب نشود، حتی می‌تواند در خاک امریکا عملیات‌های هراس افگنانه انجام دهد.

این مقام ارشد نظامی امریکا همچنان به خبرنگاران گفته است که عملیات‌های نظامیان کشورش در شرق افغانستان، برای کاهش میزان فعالیت‌های جنگی این گروه موفقیت چندانی به همراه نداشته است.

در همین حال ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در مصاحبه‌ای گفته است که اوضاع خاور میانه به شدت نگران‌کننده است، اما این کشور معضل افغانستان را از نزدیک دنبال می‌کند. همچنان وی در صحبت‌هایش افزوه است، "مسکو مشارکت خود را در تلاش برای حل معضلافغانستان انجام داده است. ما امید واریم که همکاری‌های بین المللی در افغانستان، به یک نتیجه مثبت بیانجامد."

گروه داعش درحالی به عنوان یک تهدید بسیار جدی برای امریکا در افغانستان پنداشته می‌شود که امیدواری‌ها نسبت به رسیدن به یک توافق صلح با طالبان بیشتر شده است و بر بنیاد گزارش‌ها، قرار است فردا دور هفتم گفتگوهای زلمی خلیلزاد با نمایندگان طالبان در دوحه آغاز شود.

1TVNews.af

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/38495-2019-06-13-10-09-31

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading