بازتاب نیوز

به نکاح در آوردن دختران غوری در بدل مواشی

٢٣ جوزا ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار:عمران خراسانی

نتایج پژوهش «نهاد اجتماعی و انکشاف ملی جوانان افغانستان» نشان می ‌دهد که بیش از 60 درصد دختران در غور به علت‌های ناامنی، مشکلات و سنت‌های بد حاکم در جامعه، از حق آموزش محروم‌ اند. مسؤولان این نهاد در برنامه ی ستایش از زنان نخبه و دانش ‌آموزان و دانشجویان پیشتاز غور، وضعیت آموزش و پرورش به ویژه مکتب‌های دخترانه را در این ولایت نگران کننده می‌خوانند و ریاست معارف را در این زمینه به بی‌توجهی متهم می‌کنند.

محمدحسن حکیمی، مسؤول نهاد اجتماعی و انکشاف ملی جوانان افغانستان در ولایت غور می‌گوید که 95 درصد زنان در این ولایت به عدالت اجتماعی دسترسی ندارند، بیش از 50 درصد دختران به ازدواج‌های زیر سن تن می‌دهند، به خون‌ بها داده می ‌شوند و یا در بدل گاو و گوسفند به فروش می ‌رسند. غلام ‌ناصر خاضع، والی غور که در این برنامه حضور داشت، نیز وضعیت معارف به ویژه مکتب‌های عالی دخترانه را در این ولایت اسفبار می‌خواند و مسئولان ریاست معارف و ادارۀ مکتب‌های این ولایت را در برابر آموزش و پرورش دختران به بی‌توجهی متهم می‌کند.

The post به نکاح در آوردن دختران غوری در بدل مواشی appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/ghour-girls-are-forced-to-marriage-instead-of-livestock-in-the-province/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading