بازتاب نیوز

پمپئو: ایران مسئول حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان است

٢٣ جوزا ١٣٩٨ یورو نیوز

آمریکا ایران را مسئول حمله روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در دریای عمان دانست.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد با به متهم کردن ایران به دست داشتن در این حملات در عین حال گفت کشورش همچنان خواهان آن است که مقام‌های تهران «در وقت مناسب» به میز مذاکره با واشنگتن بازگردند.

حمله بامداد پنج‌شنبه به دو فروند نفتکش در دریای عمان باعث آتش‌سوزی در این دو شناور تجاری شد، اما خدمه هر دو کشتی نجات یافتند.

وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به جزئیاتی در مورد این حملات گفت که «با توجه به اطلاعات به دست آمده در مورد نوع سلاح بکار رفته در حمله و پیچیدگی عملیات» این نتیجه به دست آمده که این اقدام کار ایران بوده است.

مایک پمپئو همچنین با اشاره به این که این حملات بخشی از فعالیت‌های ایران برای «افزایش تنش» در منطقه بوده است، تأکید کرد که از نماینده کشورش در سازمان ملل متحد می‌خواهد تا این مورد را در شورای امنیت مطرح کند.

خبر حمله به شناورهای تجاری در دریای عمان در حالی مخابره شد که درست یک ماه پیش از آن به چهار فروند کشتی تجاری دیگر در نزدیکی ساحل فجیره امارات در دریای عمان حمله شده بود. سه فروند از آن کشتی‌ها نفتکش بودند.

این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد.

لینک اصلی: https://fa.euronews.com/2019/06/13/us-secretary-of-state-pompeo-says-assesses-iran-is-responsible-for-oman-gulf-tanker-attack

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading