بازتاب نیوز

روسای جمهور افغانستان و قرغزستان در رابطه به همکاری های دوجانبه و پروسه صلح افغانستان بحث کردند

٢٤ جوزا ١٣٩٨ دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان با سورونبای جیین بیکوف رئیس‌جمهور قرغزستان شام روز گذشته در بیشکیک پایتخت قرغزستان دیدار نمود و در رابطه به گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور، پروسه صلح افغانستان، مبارزه با تروریزم و همکاری‌های اقتصادی بحث و تبادل نظر نمودند.

سورونبای جیین بیکوف رئیس‎جمهور قرغزستان ضمن خوش آمدید به رئیس‌جمهور غنی از تامین صلح پایدار به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت نمود و گفت که کشورش از مبارزه افغان ها در مقابل تروریزم قدردانی می‌کند.

وی تصریح کرد که قرغزستان می‌خواهد از طریق دولت افغانستان با قرغزهای مقیم در افغانستان، روابط دوامدار و حمایوی داشته باشد.

رئیس‌جمهور غنی از رئیس‌جمهور و مردم قرغزستان به‌خاطر مهمانوازی، مدیریت عالی نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای و همکاری‌ها با افغانستان، قدردانی نمود.

رئیس‌جمهور کشور همچنان بخاطر فراهم نمودن زمینه تحصیلات عالی برای محصلین افغان در قرغزستان از رئیس جمهور سورونبای جیین بیکوف ابراز امتنان نمود و گفت که کار پروژه کاسا یک‌هزار (انتقال انرژی برق از آسیای میانه به آسیای جنوبی از طریق افغانستان) به سرعت در داخل افغانستان جریان دارد.

لینک اصلی: https://president.gov.af/fa/News/832456333

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

آخرین خبر ها:

Loading