بازتاب نیوز

وزیر خارجه بریتانیا: دلیلی ندارد ارزیابی آمریکا درباره دست داشتن ایران در انفجار نفت‌کش را رد کنیم

٢٤ جوزا ١٣٩٨ یورو نیوز

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، نتایج ارزیابی آمریکا را مبنی بر دست داشتن ایران در حمله روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در دریای عمان، رد نکرد.

آقای هانت گفت:«هیچ دلیلی وجود ندارد که ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به نفت‌کش را قبول نکنیم.»

وزیر خارجه بریتانیا ضمن تایید انجام تحقیقات مستقل کشورش در خصوص این حمله تاکید کرد که نتایج ارزیابی آمریکا به عنوان متحد نزدیک بریتانیا قابل رد کردن نیست.

اشاره آقای هانت به گفته‌های آمریکایی اوست که به طور رسمی اعلام کرده، با توجه به اطلاعات به دست آمده در مورد نوع سلاح به کار رفته در حمله و پیچیدگی عملیات، این نتیجه به دست آمده که این اقدام(حمله به نفت‌کش‌ها) کار ایران بوده است.

پیشتر انور قرقاش، وزیر خارجه امارات عربی متحده نیز ضمن ابراز نگرانی از افزایش سطح تنش‌ها در منطقه خواستار مسئولیت‌پذیری جمعی و رفتار عقلایی دولت‌های منطقه برای اجتناب از تشدید بیشتر تنش‌ها شده بود.

دو فروند نفتکش روز پنج‌شنبه در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند که موجب آتش‌سوزی این دو شناور تجاری و غرق شدن یکی از آنها شد اما خدمه هر دو کشتی نجات یافتند.

بیشتر بخوانید:

لینک اصلی: https://fa.euronews.com/2019/06/14/uk-hunt-says-no-reason-not-to-believe-us-assessment-that-iran-was-behind-tanker-incident

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading