بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: ۱۶۹ مرکز ثبت نام رأی‌دهنده‌ها در غزنی مسدود اند

٢٤ جوزا ١٣٩٨ رادیو اروپای آزاد

یک هفته از اغاز روند ثبت نام رأی دهندگان در ولایت غزنی می‌گذرد اما کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که از میان ۲۴۷ مرکز ثبت نام رأی‌دهندگان در غزنی ۱۶۹ مرکز آن بسته اند.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی این کمیسیون روز جمعه به رادیو آزادی گفت در حال حاضر تنها ۷۸ مرکز برای ثبت نام به روی افراد واجد شرایط رأی‌دهی در غزنی باز اند.

وی افزود: "از میان ۲۴۷ مرکز ثبت نام رأی دهندگان در ولایت غزنی ما تنها ۷۸ مرکز آنرا باز کردیم متباقی به دلایل مختلف بخصوص نا امنی باز نشده‌اند و ما امیدواریم که نهاد‌های امنیتی با تشریک مساعی بتوانند به زودی مراکز بیشتر را باز کنند.

به گفته او، ناامنی دلیل اصلی بسته ماندن این مراکز است.

در کنار ناامنی، دیر رسیدن مواد حساس و غیر حساس به ولسوالی‌ها و تأخیر در استخدام کارمندان نیز از عوامل بسته ماندن این مراکز گفته شده‌است.

با این حال مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات از تلاش‌های‌شان برای گشایش مراکز مسدود سخن می‌زنند.

آقای ابراهیمی می‌افزاید که در سه ولسوالی تخار، یک ولسوالی زابل و ۵۰ مرکز ثبت نام تقویتی رأی دهندگان در سراسر کشور بدون غزنی باز نشده‌است.

روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان در سراسر کشور بشمول غزنی در هژدهم ماه جوزا آغاز شد و تا تاریخ ۸ سرطان سال روان ادامه خواهد داشت.

در همین حال وزارت دفاع افغانستان از تلاش‌ها جهت گشایش مراکز ثبت نام رأی دهندگان در غزنی اطمینان داد.

زبیر عارف معاون سخنگوی این وزارت گفت: "در تمام افغانستان بسیار محلات محدود است که تا هنوز مواد حساس و غیر حساس در آن انتقال نشده‌است، مسایلی که مربوط به ما می‌شود ما به آن متعهد هستیم اگر انتقال مواد باشد یا گشایش مراکز."

بر اساس معلومات کمیسیون مستقل انتخابات، از زمان آغاز روند ثبت نام تقویتی رأی دهندگان تاکنون حدود ۲۵ هزار تن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو ثبت نام کرده‌اند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز روند ثبت شکایات و اعتراضات در پیوند به این پروسه را آغاز کرده‌است که تا هنوز آمار دقیق اعتراضات ارائه نشده‌است.

    لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29999422.html

    بازکردن لینک اصلی

    بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

    آخرین خبر ها:

    Loading