بازتاب نیوز

الیس ویلز: دست‌یابی افغانستان به صلح اولیت امریکاست

٢٤ جوزا ١٣٩٨ آریانا خبر

الیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا میگوید که پایان جنگ در افغانستان از راه گفتگو اولویت امریکاست.

خانم ویلز می‎‌افزاید که این کشور تلاش دارد تا از طریق گفتگوهای سیاسی صلح در افغانستان را تامین کند.

الیز ویلز معاون وزارت خارجه امریکا میگوید: “برای پایان جنگ افغانستان؛ ما از طریق گفتگو برای یافتن یک راه حل سیاسی تلاش می کنیم و این از اولویت های واشنگتن است.”

در همین حال، ریاست اجرایی، نقش کشورهای منطقه را در روند صلح موثر میداند و انتظار دارد که نشست‌های پیش رو در مورد صلح افغانستان به آغاز مذاکرات بین الافغانی منجر شود.

امید میثم معاون سخنگوی ریاست اجرایی کشور میگوید: “تمرکز اساسی همکاران بین المللی ما در راستای پروسه صلح زمینه سازی برای آغاز مذاکرات بین الافغانی است، ما امیدواریم که بالاخره به این مرحله حساس پروسه صلح برسیم.”

از سوی هم قرار است که در هفتمین دور دیدار زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان با نمایندگان طالبان، روی تاریخ خروج نظامیان خارجی از کشور، تهدید نبودن این افغانستان برای منطقه، آتش بس و آغاز گفتگوهای بین الافغانی رایزنی شود.

اما منابع نزدیک به گروه طالبان می‌گویند که نشست بین الافغانی تا زمان مشخص نشدن زمان خروج نظامیان خارجی نتیجه ای نخواهد داد.

این در حالی است که هفتمین دور دیدار آقای خلیلزاد با نمایندگان طالبان در اواخر ماه جون برگزار می شود؛ انتظار میرود که در این دور آلمان نیز نقش مهمی را برای آغاز مذاکرات بین الافغانی بازی کند.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%84%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D8%A7/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading