بازتاب نیوز

امریکا ایران را متهم به دست داشتن در حمله‌ی موتربمب در کابل کرد

٢٤ جوزا ١٣٩٨ آریانا خبر

مایک پومپیو وزیر خارجه امریکا ایران را متهم به دست داشتن در حمله‌ی موتر بمب در مقابل درب ورودی «مارشال محمد قسیم فهیم» در چهاراهی قنبر شهر کابل کرد.

وزیر خارجه امریکا دیروز(پنجشنبه، ۲۳ جوزا) که در یک کنفرانس خبری صحبت میکرد گفت که یافته های امریکا نشان میدهد که ایران در حمله ۳۱ام می سال روان میلادی در مقابل دانشگاه مارشال فهیم دست دارد.

آقای پومپیو گفت: “در ۳۱ ام می، یک موتر بمب در افغانستان چهار سرباز امریکایی را زخمی، چهار غیر نظامی را کشت و  عابران را زخمی کرد.”

اما سفارت ایران در کابل در اعلامیه ای دست داشتن این کشور در حمله بر کاروان نظامیان امریکایی را رد و آنرا «غیر واقعی و غیرمستند» توصیف کرد.

در اعلامیه آمده است: ” ایران، ضمن محکوم‌کردن اقدامات هراس افگنی در هر نقطه از جهان، به صورت اصولی و همه‌جانبه آمادگی خود را برای همکاری با دولت‌های منطقه و خصوصا افغانستان در مقابله با این اقدامات همواره اعلام داشته است. بدیهی است نوع عملکرد ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی منطقه نیز طی سال‌های اخیر تاییدکننده این موضوع می‌باشد.”

این در حالی است که در حمله در مقابل دانشگاه مارشال فهیم دست کم شش تن کشته و شش تن دیگر زخم برداشتند.

در اعلامیه سفارت ایران آمده است که مسوولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته است.

این در حالی است که مسوولیت این حمله را گروه داعش به عهده گرفته بود.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AA%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D9%84/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading