بازتاب نیوز

لوی‌سارنوالی: ادعای احمدزی به صورت علنی و عمومی بررسی می‌شود

٢٦ جوزا ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: لوی‌سارنوالی اعلام کرد که ادعای حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین امنیت ویژه رییس جمهور غنی را  به صورت علنی و عمومی با حضور نماینده‌گان شورای علما، رسانه‌ها، شبکه‌ی زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی خواهد کرد.

حبیب‌الله احمدزی، چندی پیش در گفت‌وگویی با تلویزیون خصوصی «خورشید»، اطرافیان محمداشرف غنی را به «ترویج سیستماتیک فحشا در ارگ، ادارات و هم‌چنان توزیع پول به نامزدان انتخابات پارلمانی برای نفوذ در مجلس نماینده‌گان» متهم کرد. ارگ ریاست جمهوری این ادعا را رد کرده و از لوی‌سارنوالی خواسته است که پرونده را بررسی کند.

با این حال، جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی، روز یک‌شنبه، بیست‌وششم جوزا در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که نامه رسمی این اداره به نهادهای مدنی برای معرفی نماینده‌گان‌شان برای تکمیل روند بررسی ادعای احمدزی در ۲۳ جوزا فرستاده شده است. رسولی افزود که در این نامه تذکر رفته است که بر اساس قانون، تحقیق قضایای جرمی از صلاحیت‌های ویژه لوی‌سارنوالی است و به همین منظور یک کمیته برای بررسی ادعای احمدزی تشکیل شده است. به گفته او در این نامه از شورای علما، رسانه‌ها، نهادهای مدنی، شبکه‌ی زنان افغان و دیده‌بان شفافیت افغانستان خواسته شده است که نماینده‌گان‌شان را به این کمیته معرفی کنند تا به این ترتیب تحقیق و بررسی لوی‌سارنوالی در این مورد تکمیل شود.

جمشید رسولی افزود که پیش از این اداره لوی‌سارنوالی با صدور اعلامیه‌های جداگانه و همین طور با ارسال نامه‌های جلب عنوانی نهادهای امنیتی از نجیب‌الله احمدزی خواسته بود که برای اثبات ادعایش اسناد و شواهد ارایه کند. او افزود که تاکنون احمدزی در این مورد اسناد ارایه نکرده است.

این در حالی است که نجیب‌الله احمدزی، پیش‌تر در گفت‌وگو با روزنامه ۸صبح خواهان تشکیل یک هیأت بی‌طرف متشکل از نهادهای مدنی و شورای علما برای بررسی ادعایش‌ شده بود. احمدزی هم‌چنان گفته بود که تنها به یک چنین هیأت حاضر است اسناد ارایه کند. از جانب دیگر، عبدالله عبدالله نیز خواهان بررسی این قضیه از سوی نماینده‌گان مردم، جامعه مدنی و شورای علما شده بود.

لینک اصلی: https://8am.af/attorneys-office-ahmadzais-claim-is-publicly-and-publicly-examined/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading