بازتاب نیوز

مشاور امنیت ملی: مبارزه با جرایم مالی برای امنیت کشورهای منطقه حیاتیست

٢٨ جوزا ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

مشاور امنیت ملی افغانستان در نشست مشاوران امنیت ملی کشورهای جهان در شهر اوفای روسیه گفته است که مبارزه با جرایم مالی برای تأمین امنیت ملی کشورهای‌ما، امری کلیدی است و باید مبارزه با پول‌شویی، معاملات پولی غیرقانونی از طریق سیستم‌های حواله راجستر نشده، تمویل هراس افگنی از طریق اقدامات به اصطلاح خیریه در منطقه که از آن نظارتی صورت نمی‌گیرد، الزامی است.

به باور مشاور امنیت ملی مورد قابل‌توجه دیگر، همکاری‌های مرزیست که هزاران تن در منطقه، برای پیوستن به گروه‌های هراس افگنی به گونه غیرقانونی از مرزهای مشترک عبور و مرور می‌کنند، آموزش می‌بینند و شهروندان کشورهای منطقه را هدف قرار می‌دهند. از همین رو همکاری مشترک در راستای مدیریت مرزها در منطقه، تشریک معلومات در زمان معین، تجهیز قوای مرزی با فناوری مورد نیاز برای مبارزه با تهدیدهای سایبری، ضروری و حیاتی می‌‎باشد.

مشاور امنیت ملی کشور همچنان افزود که جرایم سایبری ابزار دیگر جنگ‌های هایبریدی (ترکیبی) می‌باشد که کشورهای ما را با تهدید مواجه می‌سازد و افغانستان آماده است تا از طریق همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ی، استفاده از فضای سایبری توسط عناصر مخربی که منجر به ایجاد دهشت و مانع پیشرفت جوامع ما می‌گردند را محدود ساخته و آن را از بین ببرد.

The post مشاور امنیت ملی: مبارزه با جرایم مالی برای امنیت کشورهای منطقه حیاتیست appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/national-security-advisor-fighting-financial-crime-is-vital-for-regional-security/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading