بازتاب نیوز

حنیف اتمر: غنی با کمپین پیش از وقت به روی مسوولیت‌پذیری می‌خندد

٢٨ جوزا ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: محمدحنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی و رییس دسته انتخاباتی «صلح و اعتدال» حکومت را به راه‌اندازی کمپین پیش از وقت متهم کرده است.

آقای اتمر روز سه‌شنبه، بیست‌وهشتم جوزا در توییتی نوشته است در شرایط کنونی اولویت مهم حکومت احیای اعتماد از دست رفته مردم به روند انتخابات می‌‌باشد اما حکومت فعلی با راه‌اندازی کمپین انتخاباتی پیش از وقت بی‌اعتمادی مردم را به این روند عمیق‌تر می‌سازد. او افزوده است حکومت با «چنین تخلف سریع از قانون و عرف سیاسی بر روی مسوولیت‌پذیری می‌خندد».

حنیف اتمر عکس‌هایی را نیز در حساب کاربری توییتر خود نشر کرده است که، بنرهای تبلیغاتی دسته‌ی انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری رییس جمهور غنی را نشان می‌دهد. این عکس‌ها احتمالاً در ولایت فاریاب گرفته شده است. در یکی از این لوحه‌ها نوشته شده است : «تیم دولت‌ساز- تیم فاریاب‌ساز.»

در یکی از عکس‌ها، چندین لوحه‌ی دسته انتخاباتی دولت‌ساز به نظر می‌رسد و هم‌چنان شمار زیادی از مردم را در وقت صرف غذا در کنار این لوحه‌ها نشان می‌دهد.

در همین حال، خوشحال خلیل از اعضای ستاد انتخابات تیم دولت‌ساز هرچند صحت عکس‌هایی را که آقای اتمر نشر کرده است، تأیید نمی‌کند اما می‌پذیرد که تیم دولت‌ساز مانند دیگر دسته‌های انتخاباتی برای کارزارهای انتخاباتی آماده‌گی می‌گیرد. او هم‌چنان گفت که با توجه این‌که زمان اندک به موعد قانونی کارزارهای انتخاباتی باقی مانده است، تیم دولت‌ساز در حال حاضر بنرها و تابلوهای انتخاباتی را توزیع می‌کند اما به همه اعضای این تیم گفته شده است که دست به اقداماتی نزنند که کمپین انتخاباتی تلقی می‌شود.

این عضو ستاد انتخاباتی دولت‌ساز از آقای اتمر خواست که به جای نشر عکس‌هایی که از داخل دفترها گرفته شده است، مصداق کمپین‌های انتخاباتی پیش از وقت را مستند و به مراجع قانونی آن شکایت کند.

این در حالی است که حدود یک ماه به زمان قانونی کارزارهای انتخاباتی باقی مانده است. پیش از این کمیسیون شکایات انتخاباتی به نامزدان هشدار داده بود که از اقداماتی که کمپین پیش از وقت به شمار می‌رود، خودداری کنند.

انتخابات ریاست جمهوری قرار است در ششم میزان برگزار شود. طبق قانون دوره کارزارهای انتخاباتی شصت روز است که ۴۸ ساعت پیش از روز برگزاری انتخابات پایان می‌یابد.

لینک اصلی: https://8am.af/hanif-atmar-ghani-laughs-at-responsibility-with-the-campaign-ahead-of-time/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading