بازتاب نیوز

برشنا برق ۹ قرض دار بزرگ را قطع کرد

٢٩ جوزا ١٣٩٨ خبرنامه

شرکت برشنا در ادامه‌ کمپاین جمع‌آوری صرفیه برق، در یک اقدام بی‌پیشینه، لین برق ۹ تن از قرض‌داران بزرگ این شرکت را با حضور رسانه ها قطع کرده است.

احمد خالد استانکزی، رییس تجارتی شرکت برشنا روز گذشته(۲۸جوزا) در حشر قطع لین برق به رسانه ها گفت: «امروز به ادامه کمپین جمع‌آوری عواید صرفیه برق، تصمیم به قطع لین برق کسانی گرفته‌ایم که حاضر نشده‌اند پول صرفیه برق‌شان را به شرکت برشنا بپردازند.»

همچنان شرکت برشنا فهرستی از قرض داران بزرگ خود را نشر کرده که در آن حاجی الماس زاهد، مشاور رییس جمهور در هشت دور؛ پنج میلیون ۶۹۹ هزار و ۹۷۰ افغانی، جنرال انور، از فرماندهان جهادی در هفت دور؛ ۶۶۸ هزار و ۴۳۸ افغانی، انورخان اوریاخیل، عضو مجلس نماینده‌گان در شش دوره؛ دو میلیون و ۴۱۶ هزار و ۷۲۷ افغانی و حاجی مقیم، (برادر مرحوم مارشال محمدقسیم فهیم) در هفت سال؛ یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۴۴ افغانی پول صرفیه برق خانه شان قرص دار هستند.

به گفته شرکت برشنا، این مقروضین با وجود نپرداختن بیش از  ۲۰ میلیون افغانی صرفیه برق، از انرژی برق استفاده می‌کردند و نیز بارها مانع قطع لین شده بودند.

مسوولین شرکت برشنا هشدار داده اند که در صورت وصل دوباره برق توسط این زورمندان و یا نپرداختن مقروضیت‌های شان، آنان را به دادستانی کل معرفی خواهند کرد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/06/19/breshna-company-cuts-the-electricity-of-9-big-borrowers/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading