بازتاب نیوز

سازمان ملل: محمد بن سلمان در قتل خاشقچی دست داشت

٢٩ جوزا ١٣٩٨ خبرگزاری افق

سازمان ملل اعلام کرده که در باره نقش احتمالی محمد بن سلمان؛ ولیعهد عربستان سعودی در ماجرای قتل جمال خاشقجی؛ روزنامه‌نگار سعودی کشته‌شده در ترکیه شواهد جدی وجود دارد.

یک کمیته مستقل حقوق بشری وابسته به سازمان ملل در مورد مرگ خاشقجی، در گزارش ۱۰۱ صفحه‌ای خود بیان کرده که در باره نقش محمد بن سلمان در قتل جمال خاشقجی به سازمان ملل و دبیرکل آن سفارش می‌کند که تحقیق کنند.

این کمیته تاکید کرده که درباره مقصر بودن بن سلمان به هیچ نتیجه قطعی نرسیده و آن را وابسته به تحقیقات بعدی دانسته‌است.

نهاد وابسته به سازمان ملل در گزارش خود گفته‌است:« گزارشگر ویژه پرونده به این نتیجه رسیده‌است که آقای خاشقجی قربانی یک اعدام عمدی، از قبل‌ طراحی‌شده و خارج از عرف قضایی بوده است که حکومت عربستان سعودی بر طبق قانون بین‌المللی حقوق‌بشر مسوول آن است.»

جمال خاشقجی، ستون‌نویس روزنامه امریکایی واشنگتن پست و از منتقدان ولیعهد عربستان سعودی، سال گذشته در قنسول‌گری این کشور در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید و جنجالی به راه انداخت که هنوز دامان خاندان سعودی را رها نکرده‌است.

باید یادآور شد که گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی مفصل و دقیق قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار، در قنسول‌گری عربستان در استانبول را «جنایت بین‌المللی» و مستحق تحقیق بیشتر خوانده‌ بود.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/114486

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading