بازتاب نیوز

"م.م": در سال گذشته یک میلیون تن از مناطق‌شان بیجا شده‌اند

٢٩ جوزا ١٣٩٨ رادیو اروپای آزاد

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان می‌گوید که به سبب جنگ، آزار و اذیت، و خشونت‌ها در سال گذشته یک میلیون تن از مناطق‌شان بیجا شده‌اند.

به گفته این ادارۀ این رقم در تناسب به سال ۲۰۱۷ دو میلیون افزایش را نشان می‌دهد و در تناسب به ۷۰ سال گذشته این رقم بزرگ بیجا شده‌گان است.

این گزارش سالانه که از سوی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان به سطح بین المللی نشر شده‌است تعداد مهاجرین، بیجاه شده‌گان داخلی و کسانی‌که ده‌ها سال از خانه‌های‌شان بدور استند را تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که سوریه با داشتن شش اعشاریه هفت میلیون مهاجر در صدر جدول و افغانستان با داشتن ۲.۷ میلیون مهاجر در درجه دوم قرار دارد.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که بیست جون مصادف به روز بین المللی مهاجرت می‌باشد.

فلیپوگراندی کمیشنر عالی امور پناهنده‌گان گفته‌است که می‌خواهد به دونالد ترمپ و رهبران دیگر کشورهای جهان که این مهاجرین را برای امنیت کشورشان و کار خطر می‌دانند، این‌را خاطر نشان سازد که این یک خبر زیان‌بار است.

همچنان این گزارش شماری کسانی را هم نشان می‌دهد که جان‌های‌شان را به خطر انداخته و از دریا‌ها، دشت‌ها، بحرها و دیگر موانع می‌گذرند تا خود را از سرکوب حکومت، سوء استفاده‌های جنسی، کشته شدن توسط ملیشه‌ها و دیگر خشونت‌ها نجات دهند.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30008624.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading