بازتاب نیوز

پمپئو: به‌دنبال کاهش منابع درآمد ایران هستیم

٢٢ سرطان ١٣٩٨ خبرگزاری افق

مایک پمپئو؛ وزیر خارجه امریکا، در تازه‌ترین اظهارات خود علیه ایران گفته‌است که امریکا به‌دنبال کاهش منابع درآمد ایران است تا از این طریق مانع حمایت آن کشور از تروریزم شود.

وزیر خارجه امریکا امروز(شنبه، ۱۳ جولای) در مصاحبه با یک رسانه امریکایی مدعی شد: «ما به‌دنبال کاهش منابع درآمد ایران هستیم تا از این طریق مانع حمایت از تروریزم شویم.»

وی همچنین گفت که دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا در ارتباط با موضوع ایران «بسیار اخلاق‌مدارانه» رفتار می‌کند. او افزود: «ترامپ متوجه این شد که توافق هسته‌ای با ایران بد و شکستی برای ما است؛ چرا که این توافق امکان دستیابی به سلاح هسته‌ای را برای ایران فراهم می‌کرد.»

پمپئو در این اظهارات خود گفت: «ما خواهان تشکیل ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با ایران و تأمین امنیت و آزادی تردد در خلیج فارس هستیم.»

این در حالی است که پیش‌تر جنرال جوزف دنفورد؛ رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در (۹ جولای) اعلام کرد که هم‌اکنون «ما در حال گفتگو با شماری از کشورها هستیم تا ائتلافی برای اطمینان از آزادی ناوبری در تنگه هرمز و باب المندب تشکیل دهیم».

تقویت امنیت رفت‌وآمد کشتی‌ها در تنگه باب‌المندب که دریای سرخ را به خلیج عدن و دریای عرب وصل می‌کند برای امریکا و متحدانش مهم است.

همچنین نزدیک به یک‌پنجم نفت جهان از مسیر تنگه هرمز منتقل می‌شود و ایران تاکنون بارها تهدید کرده، در صورتی که نتواند نفت خود را صادر کند این تنگه را خواهد بست.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/116407

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading