بازتاب نیوز

آلمان خواستار تشکیل ائتلافی برای تقسیمات مهاجران است

٢٢ سرطان ١٣٩٨ دويچه وله

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان روز شنبه گفت که آلمان باید در میان آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا که آماده پذیرش مهاجران نجات یافته از بحیره مدیترانه اند، «ائتلاف حاضران» را ایجاد کند. 

او به گروه رسانه‌ای «ار ان دی» گفت: «حالا ما باید با آن کشورهای عضو کار کنیم که آماده پذیرش مهاجران اند – همه دیگر کشورها نیز برای اشتراک در آن دعوت می‌شوند.» 

ماس افزود که آلمان آماده خواهد بود تا سهم قابل توجهی در این ائتلاف بگیرد و در سیستم «الزام‌آور» تقسیمات مجدد، بخشی از پناهجویان را می‌پذیرد. 

این سیاستمدار سوسیال دموکرات آلمان تاکید کرد که اختلاف میان کشورهای اتحادیه اروپا نباید بیش از این مانع توافقی برای نجات مهاجران از غرق شدن در مدیترانه گردد. او افزود: «این سد در نهایت باید از میان برداشته شود». 

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  کشتی نیروی دریایی ایتالیا (بتیکا) روز چهار شنبه به کمک مهاجرانی شتافت که با یک قایق ماهیگیری در مدیترانه در حرکت بودند. در سال جاری بیش از 40 هزار مهاجر از مدیترانه گرفته شده و به ایتالیا منتقل شده اند.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  این قایق فرسوده زمانی واژگون شد که مهاجران در یک طرف آن تجمع کردند. برخی از مهاجران خود را از قایق بیرون انداخته و شنا کردند و بسیاری از آن‌ها واسکت‌های نجات داشتند.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  بعد از واژگون شدن قایق، سرنشینان آن با شنا خود را از آن دور کردند. نیروی دریایی ایتالیا گفت که دست کم پنج تن در این سانحه کشته شده اند.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  یک کشتی دیگر نیروی دریایی ایتالیا هلیکوپتری را برای کمک در عملیات نجات فرستاد. آن‌ها برای این مهاجران واسکت نجات و قایق‌های کوچک رابری پرتاب کردند.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  سازمان بین المللی مهاجرت گفته است که در سال جاری دست کم 1370 مهاجر در تلاش رسیدن به اروپا در آبها غرق شده اند.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  نیروی دریایی ایتالیا اعلام کرد که در مجموع 562 تن از سرنشینان این قایق نجات داده شدند. مقام‌های اروپایی نگران اند که با گرم شدن آب و هوا، مهاجران زیادی که در لیبیا منتظر اند، عازم اروپا خواهند شد.

 • تصاویری از واژگون شدن قایق مهاجران در مدیترانه

  مقام‌ها می‌گویند که مسدود شدن راه موسوم به مسیر بالقان باعث شده است که مهاجران بیشتر با استفاده از مسیر مرکزی مدیترانه خود را به اروپا برسانند.

  نویسنده: af/hm (AFP, Reuters)


قرار است وزیران اتحادیه اروپا در نشست این هفته راجع به تلاش‌ها برای نجات مهاجران از غرق شدن بحث کنند. ماس ابراز امیدواری کرد که در این نشست «گام قاطعی» برداشته شود. 

ماموریت‌های نجات مهاجران در ماه‌های اخیر باعث تنش در مناسبات ایتالیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شده است. 

ماتئو سالوینی، وزیر داخله سخت‌سر ایتالیا به تکرار مانع لنگرانداختن کشتی‌های سازمان‌های خیریه حامل مهاجران نجات داده شده در بندرهای کشورش شده است. 

برخی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مانند پولند و مجارستان در گذشته با تلاش‌های زیر رهبری آلمان برای تقسیمات مجدد پناهجویان در میان کشورهای عضو مخالفت کرده اند. 

آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت نشان می‌دهد که از شروع سال ۲۰۱۹ تا حالا بیش از ۴۲۰ مهاجر از کشورهای شمال افریقا در تلاش رسیدن به اروپا در مدیترانه جان باخته اند. 

 Af/me (dpa, epd)

 • استقبال از مرگ در امواج دریا "واقعه یی غم انگیز"

  جسد یک زن و یک طفل در میان باقی مانده های چوب از این قایق پلاستیکی دیده می شود. فلاویو دی جیلاکومو، سخنگوی "سازمان بین المللی مهاجرت" آن را یک "حادثه غم انگیز" خوانده است.

 • استقبال از مرگ در امواج دریا در حالت شوک

  یکی از زنان زنده مانده است. امدادگران دریایی از سازمان غیر دولتی اسپانیایی "پرواکتیوا اوپن آرمس" این زن را نجات داده و او را به عرشه کشتی انتقال داده اند. این زن احتمالا از سوی گارد ساحلی لیبیا تنها گذاشته شده است؛ چرا که او نمی خواست دوباره به لیبیا بازگردد.

 • استقبال از مرگ در امواج دریا جستجوی قایق ها

  کاپیتان مارک رایگ کریوز و انابل مانتس، مدیر عملیات، موقعیت یک قایق بادی را مشخص می کنند. برای اعضای سازمان غیر دولتی "پرواکتیوا اوپن آرمس" می تواند این کشتی حامل شماری از پناهجویان باشد.

 • استقبال از مرگ در امواج دریا کمک به موقع؟

  استر کمپس با کمک یک دوربین بزرگ به دنبال افرادی می گردد که در دریا به حالت اضطرار مواجه شده و به کمک نیاز دارند. امدادگران روز سه شنبه این قایق بادی واژگون شده را دیدند و یک زن را از آن نجات دادند. برای خانم دیگر و یک طفل هر نوع کمکی دیر شده بود.

 • استقبال از مرگ در امواج دریا اجساد از آب گرفته شده

  امدادگران هر دو جسد را در پلاستیک پیچانده اند. اوسکار کمپس، بنیانگذار "پرواکتیوا" در یک پیام تویتری نوشته است:«گارد ساحلی لیبیا توضیح داده است که آنها از ادامه سفر یک قایق با ۱۵۸ نفر سرنشین جلوگیری کرده اند». او در ادامه نوشته است: «چیزی که آنها نگفته اند این است که آنها دو زن و یک طفل را در عرشه قایق گذاشتند و این قایق واژگون شد. چرا که آنها نمی خواستند به کشتی لیبیا سوار شوند».

 • استقبال از مرگ در امواج دریا به سوی اسپانیا

  پایان یک عملیات نجات غم انگیز: کشتی "آسترال" از سازمان امدادی "پرواکتیوا اوپن آرمس" به سوی بندری در اسپانیا در حال حرکت است. نویسنده: نرمین اسماعیل/ فلوریان میایر/پ.ع 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/a-49577415?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading